لست سکند: تور لحظه آخری | رزرواسیون هتل، رزرو بلیط هواپیما،تور نوروز 95، تور تایلند, تور دبی, تور مالزی, تور آنتالیا, تور استانبولدرباره All inclusive بیشتر بدانیم !

در سال های اخیر، هتل های All Inclusive از محبوبیت رو به رشدی برخوردار بوده است.در فصل تعطیلات، تور گردان ها انواع و اقسام سرویس های All Inclusive را بعضاً با قیمت های مناسب در معرض انتخاب گردشگران قرار می دهند. با توجه به این واقعیت که امروزه خانواده ها به دنبال یافتن شیوه هایی مقرون به صرفه برای سفر رفتن هستند، این موضوع اهمیت زیادی پیدا کرده است.

All Inclusive , آل اینکلوسیو

All Inclusive , آل اینکلوسیو

بد نیست بدانید All inclusive در فارسی به «جامع و کامل» یا «شامل همه چیزهای مربوط» ترجمه می شود.

به طور سنتی All inclusive یکی از گران ترین شیوه های رزرو جا در هتل محسوب می شود چرا که این سرویس شامل تمام وعده های غذایی (صبحانه، ناهار، شام)، میان وعده ها و آبمیوه ها است و ارائه این خدمات طبعاً هزینه های هتل را افزایش می دهد.

با این حال از آنجا که All inclusive تمام نیازهای غذایی مهمانان را پوشش می دهد، می تواند صرفه جویی عظیمی برای گردشگران به همراه داشته باشد.

All Inclusive , آل اینکلوسیو

All Inclusive , آل اینکلوسیو

در واقع این سرویس باعث می شود که گردشگران در تعطیلات از یک سو از دغدغه تهیه خوراک رها شوند و ساعات خوشی را تجربه کنند، و از سوی دیگر سه وعده غذا با مخلفات تحویل بگیرند.

بر این اساس به نظر می رسد هر چند سرویس All inclusive اندکی هزینه رزرو را بالا می برد ولی از آنجا که افراد می توانید با همین هزینه اندک، سه وعده غذا دریافت کنند (به همراه میان وعده و آبمیوه)، گزینه کاملاً ارزشمندی است.

کارشناسان معتقدند که All inclusive برای آن دسته از گردشگرانی که معمولاً اوقات خود را در استخر هتل می گذرانند و یا در نزدیک ترین ساحل وقت گذرانی می کنند، بسیار مناسب است.

All Inclusive , آل اینکلوسیو

All Inclusive , آل اینکلوسیو

ولی به آن دسته از گردشگرانی که در جریان سفر مدام از هتل خارج می شوند، به پیک نیک های یک روزه می روند، شب ها تا دیروقت بیرون می مانند و در رستوران های محلی غذا صرف می کنند، استفاده از All inclusive توصیه نمی شود.

به نظر می رسد، آپارتمان های خودپذیرا (self-catering) که گردشگران خود در آنها به تهیه و پخت و پز غذا می پردازند، و یا اقامتگاه های موسوم به «تخت خواب و صبحانه» (Bed & Breakfast - اتاق جهت اقامت به همراه یک وعده صبحانه و نه هیچ وعده غذایی دیگر) بیشتر به کار این افراد می آید.

All Inclusive , آل اینکلوسیو

All Inclusive , آل اینکلوسیو

در همین رابطه و با توجه به نزدیک شدن به فصل سفر و این مسئله که استقبال از مقاصد گردشگری All Inclusive همیشه در صدر سبد خانوارها و گردشگران میباشد به سراغ مدیران آژانس های مسافرتی فعال در حیطه این هتل ها رفته ایم (آژانس های فعال در وب سایت) و از نظر آنها را در رابطه با انتخاب مقاصدی که هتل های All Inclusive ارائه میدهند پرسیده ایم که امیدوار هستیم این سری مقالات به شما دوستان کمک نماید تا مقصد بهتری را برای سفرهای خود انتخاب نمایید.

کشورهای زیادی در دنیا خدمات هتل هایشان به صورت All inclusive میباشد (مانند بلغارستان، مکزیک، پورتو ریکو، دومنیکن و . . .) اما در این مطلب قصد داریم به شهرهای مهم کشور ترکیه و قبرس شمالی بپردازیم .

All Inclusive , آل اینکلوسیو

All Inclusive , آل اینکلوسیو

محمد رضا اسفندیاری : مدیریت آژانس شباویز

سلام هر موقع از سفر صبحت می کنم یاد سخن حکیمانه شکسپیر می افتم که می گفت ((در خانه رفاه بیشتر و در سفر رضای بیشتر)) حال در این زمانه و با پیشتر فت امکانات چقدر این گفته صحت داره باید راجب به اون بیشتر فکرکرد چون به نطر من در بسیاری از هتلهای ترکیه اسایشی را فراهم کردن که حتی در خانه خود مون پیدا نمیشه.

چند روز پیش که مدیریت سایت مثل همیشه با تفکرات بکر به من زنگ زدو راجب موضوع امکانات هتلهای شهرهای ساحلی با هم صبحت کردیم یه مرتبه به فکر رفتم که بعد از این همه سال فعالیت در این صنف و سالها لیدر بودن در شهرهای مختلف ترکیه، واقعا مسافر ایرانی کجا بره بهتره؟


1:ایا شهرهای ساحلی مناسب حال مسافرین ایرانی هست?
2:آیا رفتن به هتلهای 3 و 4 ستاره در شهرهای ساحلی گز ینه خوبی است یا نه؟
3:ایا همه هتلهای 5 ستاره خوب هستند?
4:ایا مسافرین ایرانی از خدمات در شهرهای ساحلی راضی هستند؟
5: اصولان مسافر ایرانی چه انتظاری از امکانات باید داشته باشد ؟

اینها همه سئولاتی بود که دوباره توی ذهنم جرقه زد .


در واقعه از اونجایی که از سال 1379 با شروع شدن تورهای شهرهای ساحلی بصورت گسترده بنده در سمت لیدر در کلیه این شهرها حضور داشتم نکاتی به ذهنم رسید که خالی از لطفا نیست که با دوستان عزیزم در میان بزارم.

اصولا هتلها شهرهای ساحلی ترکیه با خدماتی به نام اولترا ال این کلوسیو (UALL) ویا ال این کلوسیو (ALL) در حال خدمات دادن به مسافران می باشند که مواردی که ذکر شد هیچ ربطی به کیفیت هتل ندارد بلکه سیستم غذایی هتل مد نظر می باشد که تا حد امکان امروز راجب اونها صحبت میکنیم.

سیستم ال این کلوسیو :به خدمات هتلهای اتلاق می شه که جهت اقامت با کلیه سرویسهای غذایی از جمله صبحانه . ناهار. شام میان وعده . عصرانه آبمیوه های محلی و تولیدات خود کشور ترکیه را در بر می گیر که سیستم ال در هتلهای 3 و 4 و 5 ستاره می باشد.

ساعات ارائه این خدمات از ساعت 7:30 صبح تا ساعت 23:30 شب می باشد ولی این مورد را باید در نظر گرفت که وقت کلیه خدمات ساعات مشخص خود را دارد مثلا صبحانه از 7:30 تا 10 می باشد.

سیستم اولترا ال این کلوسیو : به سرویسی اتلاق می شود که تمام موارد و سرویس غذایی که در ال وجود دارد دارا ولی آبمیوه از ساعت 24 شب به بعد هم سرو می شود که البته از نظر استاندار هتلی که اولترا ال می باشد خدمات غذایی با کیفیت بالا ارائه نماید ولی متاسفا نه در برخی از هتلها فقط اسم اولترا را یدک می کشن که به این مورد باید توجه کرد .

به طور مثال یک هتل 5 ستاره یو ای ال ممکن است کیفیت پایین تری نسبت به یک هتل 5 ستاره ال داشته باشد .

در برخی از هتلها تمام استانداردها رعایت و در برخی دیگر متاسفانه نه ولی برخی از هتلها در خدمات خود مینی بار رایگان و برخی از وسایل تفریحی خود را به صورت رایگان ارائه می کنند ولی در کلیه هتلها استفاده از بیلیارد . ووسایل بازی الکترونیکی و موتوری به صورت پرداخت وجه قابل استفاده می باشد.

در این اواخر تقریبا از سال 2001 میلادی هتلهای بسیاری مخصوص در منطقه مختلف شهرهای ترکیه ساخته شده که هر کدام از این هتلها با وسعتهای مختلف و امکانات کم و بیش از یکدیگر در حال ارائه خدمات می باشد .

حالا می رسیم به سئوالات

در جواب سئوالات باید گفت که ابتدا هدف از سفر به این شهرها ساحلی چیست به هر حال هر کسی برای سفر خود هزینه را در نطر می گیرد که نسبت به امکاناتی است که در ذهن دارد حال این امکانات از نظر محل خواب . غذا . و امکانات استخر سونا و سرگرمیهای هتل می باشد در مدت 11 سال لیدری که در شهرهای ساحلی داشتم همیشه با این جمله مواجه شدم که ای کاش یه مقدار بیشتر پرداخت می کردیم تااز هتل بهتری استفاده کنم ولی کانتر و یا آژانس ما رو راهنمایی درست نکردن!

و حال که در آژانس هواپیمایی مشغول فروش این تور ها هستم وقتی به مسافر(( البته برخی)) می گویم که با کمی هزینه بیشتر می توانید هتل بهتری بگیرید با جواب ما فقط می خواهیم شب تو اتاق بخوابیم و اصولا با هتل کار نداریم . مواجه می شویم شرکتهای خدمات مسافرتی به هر حال محصولاتی را برای ارائه کردن دارند که ازهتل 1 تا 5 ستاره می باشد ولی در نهایت این انتخاب مختص مسافر می باشد.

همانطوری که می دانید بسیاری از هتلهای 3 و 4 ستاره در مناطق ساحلی ترکیه هم به صورت ال این کلوسیو فعالیت دارند ولی باید به این مسئله توجه کرد که امکانات و خدمات غدایی در چه حدی است .

ایا این هتلها توقع ما را براورد می کند یا نه به قول یک دانشمند انگلیسی چه دادیم که چه چیزی می خواهیم؟ یا به قول بزرگان کشور خودمون هر چقدر پول بدی اش می خوری ولی به نظر من همه این موارد با یک کمی تحقیق و اطلاعات گرفتن بیشتر از سایتهای معتبر و اژانسها خوب با کمترین هزینه بیشترین آش رو ما بخوریم.

سئوال : هتلها نسبت به نرخ و قیمتشان چقدر ارزش دارند؟ سئوالی است همیشه آژانسهای همکار و مسافرین در پی اون هستند . اصولا به دلایل و مسائل اقتصادی که البته در کل جهان وجود دارد شاید برخی از هتلها نسبت به مبلغی که پرداخت می شود ارزش نداشته باشد ولی باید به این مسئله خیلی توجه کرد که هزینه هتلها و ایرلاینها بصورت دلار پرداخت می شود و به دلیل مشکلات ارزش دلار در برابر ریال این هزینه ها مقداری سنگین به نظر بیان پس این مشکل همه ما را باید یه مقدار دست به عصا تر بکن، چه ما به عنوان شرکتهای خدمات مسافرتی و چه شما به عنوان مسافر ،ما باید به دنبال هتلهای با کیفیت بالا و نرخ ارزانتر و مسافرین با کمی تحقیق انتخاب درستی را انجام بدیم .


حال نگاهی می اندازیم به شهرهای ساحلی

آنتالیا


آنتالیا:

از آنتالیا شروع میکنم شهر که به قول خود ترکها پایتخت توریستی ترکیه است و اصولا سرمایه گذاری فراوانی روی هتلها و امکنات توریستی انجام دادن اگر از نظر موقعیت هتلی بخواهیم انتالیا را تقسیم بندی کنیم هتلهای منطقه کمر . هتلهای منطقه لارا . بلک .سیده که هتلهای منطقه لارا تقریبا نوساز می باشند و نسبت به مناطق دیگر از نرخ بالاتر برخوردار میباشد ولی باید گفت که در بسیار مناطق دیگر هم هتلهای بسیاری با نرخهای مناسبتر و با همان امکانات موجود می باشد فقط لازم با کمی صبر و تحقیق و گرفتن اطلاعات خوب از آژانسهای معتبر به این هتلها دسترسی پیدا کنید اصولا آنتالیا برای خانوادهای ایرانی که به دنبا ل هتلهای لوکس با وسعت زیاد و امکانات عالی و مراکز خرید خوب می گرددند گزینه خوبی خواهد بود . در بسیاری از هتلهای آنتالیا استخرهای بزرگ و سرسره های ابی وجود دارد و برنامه های سرگرمی از همان ابتدای صبح در کنار استخر و کنار پلاژ در حال اجرا می باشد.

باید بگویم که هتلهای 3 ستاره در انتالیا مناسب خانوادهایی ایرانی که به دنبال امکانات بالایی هستند نمی خورد ولی برای افرا د جوانی که به هر حال می خوان با یک هزینه کمی به یک سفر ماجراجویانه برن عالی به طور مثال 2 نفر دوست که بیشتر وقت خودشون می خوان بیرون بگذرونن و از امکانات تورهای مثل رافتینگ . تور کشتی . تور سافاری و......... استفاده کنند یک هتل 3 ستاره با امکانت صبحانه . ناهار شام . یا حتی صبحانه . شام با نرخ مناسب که البته اتاق تمیز داشته باشه بسیار گزینه عالی می تونه باشه ولی خانوادها که مخصوصا بچه کوچک دارن سعی کنن از هتلهای حتی بالای 4* استفاده کنند تا در سفرشون هم به خودشون هم به همراهانشون خوش بگذره چرا که امکانات تفریحی در هتل باعث این می شه که برای سرگرم کردن بچه ها کمترین جابه جایی را داشته باشن و هزینه که بابت ابشنال تور می خوان پرداخت بکنن را در انتخاب هتل بهتر هزینه کنند .

در نطر گرفتن فاصله هتل در انتالیا بسیار مهم مخصوصا برای خانوادهایی که برای خرید و و اصولان گردش در شهر را دوست دارند البته به این مسئله حتما توجه کنید که کلیه پروازهای ایرانی در فرودگاهی به نام اسپارتا می شینن .

که فاصله اون با شهر انتالیا حدودا 3:30 دقیقه می شه و جاده زیبایی داره و بقیه پروازها که ترک هستند ابتدا در فرودگاهی در مسیر نشسته سوخت گیری میکنند بعد در فرودگاه خود انتالیا می شینن .

مارماریس


مارماریس : وقتی از مارماریس صبحت می کنم ناخدا گاه روحم پرواز می کنه به اون همه زیبایی و ارامش . شاید فرق این شهرها با تمام شهرهای ساحلی ترکیه زیبای بی حد این شهر است با خیابانهای سنگ فرش و هتلهای که با کافه در کنار هم هستند. در مارماریس اکثر هتلها به صورت ال این کلوسیو فعالیت دارند اگر از من بپرسید که این شهر به درد کی می خوره در یک جمله بگم تمام خانوادهای ایرانی باید این زیبایی را تجربه کنند با این که مارماریس شهر ی که به فرودگاه دلامون 1:30 و به فرودگاه ازمیر 4:30 فاصله داره ولی باید بگم در یک کلام مارماریس ازرش رفتن داره شهر مارماریس مراکز خرید زیادی نداره و سواحل فوق العاده زیبا و کافه های فراوان و و خیابانهای زیبا یک هفته فراموش نشدنی را برای مسافرین به ارمغان می یاره .

در مارماریس شما با خیال راحت متونید از هتلهای 3 تا 5 ستاره استفاده کنید چون کیفیت هتلهای 3 ستاره هم در این شهر از استاندارد بالایی برخوردار است که به هر حال حتما که به هتلهای 5 ستاره نمی رسن در ضمن در مارماریس هتلهایی وجود دارد مثل مارماریس پالاس و مارتی ریزورت که این هتلها دهکده توریستی می گن و با امکانات و محیطی بسیار بزرگ همنطوری که از اسمشون معلوم گویا وارد یک دهکده بسیار زیبا شدید .

اگر می خواهید یک هفته از طبیعت زیبا و مناطر زیبایی که در هیچ یک از شهرهای ساحلی پیدا نخواهید کرد برید مارماریس یه پیشنهاد خوب از طرف من .

بدروم

بدروم : نمی دونم چرا وقتی هر وقت می رفتیم فرودگاه به دنبال مسافرا برامون پیدا کردن مسافرای بدروم راحتر بود ؟ شاید به خاطر مسافرای خاص خودش بود همیشه مسافرایی با تیپ خاص و یا به قول دوستان کاریزمای خاص خودشون. ولی نه دلیلیلش مسافرای جوون و خوش تیپ بود چون حال و هوای بدروم بیشتر حال و هوای جوانهارو داره.

البته که 100 درصد به درد افرادی که به دنبال استرحت هم می گردند هم هست ولی به هر حال شبهای بدروم بی نظیر و افرادی که به دنبال شب زنده داری می گردند مناسب است ولی یه پیشنهاد اگر به دنبال شب زنده داری در بدروم هستید و می خواین مرتب در برنامه شرکت کنید در انتخاب هتل دقت کنید چون در بدروم پراکندگی هتل بسیار زیاد است برای مثال فاصله برخی از هتلها تا مرکز بدروم که بیشترین برنامه های شبانه را دارد نزدیک به 50 دقیقه می باشد و این فاصله با اون کرایه سنگین تاکسی در بدروم مخصوصا شب خیلی بالاست.

یه پیشنهاد حتما از هتلهای در منطقه گنبت و ایچملر استفاده کنید تا از برنامه ها جا نمونید ولی اگر برای استراحت و استفاده از هتل میخواید برید و 1 یا 2 بار هم از شهر استفاده کنید از هتلهای که در منطقه تربا .گوندوان و ترگت رئیس استفاده کنید که لوکسترین هتلهای بدروم در این مناطق قرار داره .

کوش آداسی

کوش اداسی : پیش بسوی خرید .اصولا کوش اداسی شهر تاریخ و افسانه ها ست همیشه کوش اداسی رو دوست داشتم و به اون علاقه خاصی داشتم شاید به خاطر این که تاریخ کوش اداسی و خانه حضرت مریم حال و هوای خاصی به این شهر زیبا داده، دم دست بودن همه چیز، نزدیکیش به شهر بزرگ ازمیر و مراکز خرید فراوان و ارزان قیمت و وجود بزرگترین پارکهای ابی ،کوش اداسی را محلی برای استقبال خانوادهای ایرانی کرده ولی باید به این مسئله توجه کرد که کیفیت هتلهای کوش اداسی در حد و تعداد هتلهای انتالیا ویا شهرهای دیگر نیست ولی هتلهای هم هستند که از نظر کیفیت در حد هتلهای بسیار خوب هستند مشکل اصلی مسافرین کوش اداسی مقایسه اونها با هتلهای انتالیا است که یه مقدار قضیه را سخت می کنه به طور مثال شما در کوش اداسی هتلی مثل ریکسوس پریمیوم نمی تونید پیدا کنید که اون امکانات و بزرگی را داشته باش ولی هستند هتلهایی که با امکانات خودشون باعث رضایت مسافرین عزیز می شن ولی کلا کوش اداسی شهری که لبخند همیشگی بر روی لب خانمهای خوش سلیقه ایرانی میشونه و اقایون را.............

کوش اداسی مرکز شهر بسیار زیبایی داره و بندرگاه اونجا و سواحل اون که با مرکز شهر در هم گره خورده یه بعدازظهر زیبا رو برای مسافرین به ارمغان می یاره در کل کوش اداسی برای خانواده ایرانی بسیار بسیار مناسب است.

در کوش اداسی در انتخاب هتل 5 ستاره دقت کنید تا به دردسر بی کیفیتی برخی هتلهای 5 ستاره برخورد نکنید . که البته در هتلهای 5 ستاره فرق قیمت بسیار زیاد است که کاملا مشخص کننده نوع خدمات هتلها هست .

قبرس شمالی

قبرس شمالی : در این اواخر یکی از مناطق جدید که مسافرتهای ایرانی به اون شروع شده قبرس شمالی است که تحت کنترل کشور ترکیه قرار داره شهری که از نظر شکل به آنتالیا شبیه سواحل زیبا و آرام یک شهر کاملا امن و خودمونی از مشخصات بارز قبرس شمالی است. در قبرس هم مثل ترکیه هتلها به صورت آل و اولترا در حال خدمات رسانی هستند اگر از من بپرسید می گم کسانیکه دنبال هتلهای لوکس با نرخ پایین تر از انتالیا می گرددند قبرس یه گزینه عالی است، ولی رو این مسئله دقت کنید که در برخی از هتلها آل این کلوسیو مثل هتلهای خود ترکیه نیست که در تمام نقاط هتل از بار و رستوران استفاده کنند ولی اکثر هتلها نوساز و بسیار لوکس با نرخهای بسیار پایین تر از انتالیا و یا شهرهای ساحلی دیگر است.

آلانیا

آلانیا : مقصد جدیدی که مسافرین ایرانی با اون زیاد غریبه نیستند الانیا است شهری در فاصله 1:45 دقیقه شهر انتالیا . با هتلهای بسیار وسیع با امکانات عالی که بیشترین توریست المانی و انگلیسی و هلندی را در خود جا داده یکی از دلایل مهم انتخاب الانیا شباهت بسیار زیاد اون با شهر انتالیا از نظر محیط و هتلهای اون هست با همون امکانات ولی با یک فرق بزرگ در قیمت و پرواز مستقیم اون .هتلهایی که در این شهر خوش اب و هوا وجود دارد از نظر امکانات کاملا مشابه شهر انتالیا هست امکانات هتلها در سطح بسیار عالی و با سرویس غدایی ال و اولترا ال در حال خدمات رسانی هستند.

"جهت مشاهده پکیج تورهای آژانس شباویز اینجا کلیک کنید "
نظرات
مرتب سازی نظرات بر اساس:
تعداد نظرات در هر صفحه:
لیلا15 شهريور 1395 14:50

سلام
ما سال گذشته توی هتل مارتی ریزورت مارماریس اقامت داشتیم فوق العاده زیبا و آرامش بخش بود و بسیار بهمون خوش گذشت . امسال تصمیم داریم بریم بدروم . اما نمیدونم کدوم هتلش در حد مارتی ریزورت مارماریس ،‌رضایت بخش هست ؟

نسیبه حاجیلری20 فروردين 1395 16:50

عالی بود

ابی30 تير 1394 04:58

سلام ...ممنون از تجربیات ارزندتون ...استاد گرامی شما اگر سابقه کار در پوکات تایلند را دارید لطفا راهنمایی کنید
.....به نظر شما برای یک مسافرت یک هفته ایی که روزانه قصد استفاده از تورهای رفتینگ ..سافاری ..و غیره را داشته باشید بین پوکت تایلند و انتالیا ترکیه کدام را انتخاب میکنید

سیدمحمدناظم زاده22 تير 1394 12:41

سلام و عرض ادب
بسیار مطالب مفیدی گذاشته ایدو ممنون از تجربیات و راهنماییهاتون که در اختیار دیگران میگذارید.

باتشکر
پایدارباشید

arash18 تير 1394 13:45

با سلام میشه خواهش کنم راهنمایی کنید که برای یکخانواده با یک بچه نه ماهه چه شهری تو ترکیه برای تفریح در ماه مرداد مناسبتره؟

سارا12 تير 1394 12:14

سلام و خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم ک ایا در هتل دلفین ایمپریال خدمات اتو رایگان هست یا نه؟؟؟
ممنون میشم زودتر جواب بدید...مچکر از شما

حسین26 خرداد 1394 12:00

سلام من مجردهستم میخوام برای دیدن طبیعت وشهربه یکی ازشهرهای جالب ترکیه برم اهل چیزخاصی نیستم البته باهزینه ای مناسب پیشنهادشماکجاست باچه هزینه ای ممنون

مجتبی27 ارديبهشت 1394 13:43

با سلام و خسته نباشید خدمت همه..من میخوام با خانواده برم بودروم و اینکه دوست داریم توی شهر باشیم و تفریحات شبانه رو از دست ندیم..همه هم هتل wow رو پیشنهاد میکنن ولی ما اصلا از عکسهای هتل و سبک اون خوشمون نیومده... توی همین منطقه هتل خوب دیگه ای وجود نداره؟؟؟؟

شیراز05 تير 1394 07:34

هتل یاسمین ریزورت بدروم واقعا عالیه..... پارسال اونجا بودیم و حسابی خوش گذشت... از همه لحاظ عالیههههه

رضوان23 ارديبهشت 1394 08:03

با سلام

به نظرتون هتل آکوا فانتازی در کوش آداسی چطوره؟ با توجه به اینکه پسر 4 ساله داریم خیلی گشت شهری نمیتونیم بریم.
ممنون

بنفشه12 شهريور 1392 23:52

با سلام میخواستم هفته دیگه برم انتالیا میخواستم بدونم هتل 4 ستاره خوبه تو شهر واقع شده و به مراکز خریدای خوب نزدیکه...مرسی

اتوسا یزدانی05 مرداد 1392 10:33

سلام با تشکر از راهنماییهاتون من و دوستم میخوایم بریم ترکیه میخواستم هتلهایی رو در کوش اداسی و بدروم و مارماریس به من معرفی کنید که all باشه و قیمتش هم حدود 2500-2600 باشه و از نظر شما تایید شده باشه لطفا راهنماییم کنید

سارا18 تير 1392 12:36

میشه لطفا یک هتل خوب با مبلغ دو میلیون تومن در آلانیا معرفی کنید واسه ماه رمضان

نشاطی15 تير 1392 16:26

من WOW بدروم رو پیشنهاد میکنم که همون شعبه کرملین آنتالیاست.
همه امکاناتی که امید عزیز گفتند داره و اینکه شبهای بدروم بسیار زیباست و هتل شبها برنامه های موسیقی رمانتیکی در حیاط هتل داره و علی الخصوص منطقه gumbet که پر از تفریحات شبانست و حتی اگه قصد تو رفتن هم نداشته باشی برای قدم زدن محشره.
من و همسرم که واقعا لذت بردیم و به این نتیجه رسیدیم که اشتباه کردیم 5 بار رفتیم آنتالیا!!!

کاظم14 تير 1392 00:31
-11
پاسخ

با سلام به حضور اقای عبدی و خانم فریبا . من چیزهای را که دیدم را خیلی خلاصه گفتم . انشاال...خودتان وقتی تشریف بردید و دیدید که بخاطر غذا یا با هم درگیر میشن یا وقتی امدند و مزاحم شما یا بستگان شما شدند . بیشتر متوجه میشین . البته من در رابطه با شهرهای دیگر چیزی نگفتم فقط گفتم تهرانیها که البته باید میگفتم کسانیکه دنبال ارامش بیشتری هستن.

دانیال عبدی21 تير 1392 22:33

دوست گرامی ما و سایر دوستان هم تشریف بردیم هم دیدیم ...ولی نه اون درگیریهایی که شما میگین ....
این که ما ایرانیها کلا نمیخوایم همو تو سفرا ببینیم چیز تازه ای نیست...ولی نوشتار شما منو مجبور میکنه مه بگم تو انتالیا یه هموطن بدنساز تهرانی به دلیل هل دادن یه خانم روس تو استخر دستگیر شد !
باز هم باید بگم که ماهایی که مثلا اسم توریستو به دنبال میکشیم یه کم باید بیشتز از دیگران این چیزهارو رعایت کنیم ........

mahtabhoney13 تير 1392 00:25

سلام .خسته نباشید وممنون از تمام راهنماییاتون.لطفا به من بگید کسی که متاهل هست و یک کودک 1ساله داره و برای اولین بار میخواد به یکی از شهرهای ساحلی ترکیه سفر کنه،بهترین انتخاب کدام شهر هست.

دانیال عبدی14 تير 1392 00:38

انتالیا !

نشاطی15 تير 1392 11:38

من پارسال پسرم 4 ماهش بود رفتیم کوش آداسی و خیلی خوش گذشت بچه هم اذیت نشد الان یک سالشه و دوباره تصمیم دارم برم کوش آداسی.
به نظر من آنتالیا نروید چون رطوبتش خیلی زیاده و بچه اذیت میشه و ممکنه گرمازده و یا با سوختگی پا دچار بشه البته درسته که همه جا ایرکاندیشنر هست ولی خیلی خیلی گرمه. کوش آداسی و یا بدروم خیلی خیلی خوش آب و هوا هستند و رطوبت اصلا ندارند و گرماش تو روز زیاد نیست.

نوید12 تير 1392 13:56
-0
پاسخ

والا خیلی از متاهلین هم هستن که رفتارشون طوریه که صد رحمت به ما مجردا !! رفتار آدم ها به شخصیتشون مربوطه نه تجرد و تاهلشون آقای متاهل !

دانیال 15 تير 1393 22:03

البته بنده متاهل هستم ولی با سخن آقا نوید بسیار موافقم

شباویز پرواز 11 تير 1392 16:27

با سلام به دوست عزیزم آقای دانیال عبدی و حسن توجه شما با توجه به این که پروازهای ایرانی اجازه فرود در شهرهای ساحلی را ندارند و فرودگاه دلامون و فرودگاه

قاضی پاشا جزوه این فرودگاها می باشند این امکان در حال حاضر وجود ندارد و در ضمن فقط پروازهای ترک می توانند با توقف در یک فرودگاه دیگر به این شهرها پرواز داشته باشند ولی به دلیل شرایز پرواز ترک که اکثر اوقات صبح زود از تهران حرکت و آخر شب بازگشت دارند این مشکل هم تاحدودی حل شده به طور مثال پرواز اطلس جت به مقصد ازمیر ساعت 4:20 از تهران حرکت و ساعت 6:25 به وقت محلی در ازمیر فرود می اید و با احتساب مسافت 3:30 تا 4 ساعت مارماریس مسافر ساعت ساعت 10:00 صبح در هتل خود می باشد و در هنگام بازگشت 12:00 ظهر بعد تحویل اتاق و صرف ناهار اتوبوس ساعت 16:00 تا 17 به دنبال مسافرین می اید پس مسافرین عزیز 6 شب و 7 روز را دارند

ولی یه مور دیگه مارماریس ارزش 6 ساعت ترانسفر رو هم داره با تشکر

دانیال عبدی12 تير 1392 14:02

اول از همه از سایت لست سکند یه تشکر ویژه کنم که این امکان رو فراهم کردن که بین اژانسها و توریستها امکان ارتباط با کمترین واسطه فراهم بشه !
دوم از آژانس شباویز که خیلی قشنگ اومدن و پاسخ دادن..... و مثل خیلی ها فقط نیومدن یه حرفی بزننو برن و دیگه پشت سرشونم نگاه نکنن ! سپاس
..
.. نکات مفیدی رو مطرح کردین !
و البته میدونم روت پروازی به این جور شهرها بیشتر از قدرت یه آژانس مسافریه که بخواد قانونی که توسط رییس دولت ابلاغ شده رو تغییر بده !
وگرنه کیست که ندونه ازمیر و استانبل هم شهر ساحلی هستن وگرنه باید اونها هم ممنوع بشن دیگه !
منتها حالا شهرهایی ساحلی - صنعتی - اقتصادی -سیاسی و سومین و اولین شهر بزرگ ترکیه !!!
مجددا نهایت سپاسم رو به مسئولین سایت و ازانس تقدیم میدارم و امیدوارم در دولت جدید که به امید خدا بر پایه ی تدبیر و عقل کارشو پیش میبره , کارهای جاهلانه ی بیشتری رو شاهد نباشیم !

دانیال عبدی12 تير 1392 14:18

در ضمن خدمت اژانس محترم شباویز:
با فرض ممنوعیت پرواز به دالامان باز هم فرودگاه ایدین (Çıldır Airport)در شهر ایدین که مرکز همین استان هم هست به کوش اداسی و مارماریس و بدروم نزدیکتر هست !
نکته : ایدین هیچ ارتباطی با دریا ندارد !
در ضمن انتقاد دیگه ی من در عدم نواوری آزانسها در افر و هتلها و مقاصدشون هم بود !
مثلا بین بدروم و کوش اداسی شهری هست به اسم دیدیم ! با کاربری کاملا توریستی !
از ازانس شباویز که خودشون رو در امر ترکیه متخصص میدونند انتظار میرود در معرفی و برقراری تور به این منطقه پیشتاز باشند .......

بهزاد25 خرداد 1392 15:35

ممنون از توضیحات خوبتون
اگه میشه فرق All با U All رو هم بفرمایید

هفشین13 خرداد 1392 13:50

آتوسا |
امیدوارم همیشه همینطور پرانرژی و موفق باشین

دانیال عبدی13 خرداد 1392 12:48
-3
پاسخ

خوب کلیات وجود چنین مقاله ای در سایت خوبه ولی نه برای کاربرای خود سایت !بیشتر برای کاربرایی که میخوان اسم یه چند تا ریزرت تفریحی ترکیه رو بدونن !
به نظر من میانگین اطلاعاتی کابرای سایت از حد متوسط خیلی بالاتره ! و اینکه در این مقاله صرفا اسم چند تا شهر ساحلی مدیترانه و اژه برده بشه صرفا یاداوری یه سری چیزای تکراریه !

جالب اینجاست با تدبیر خود همین صاحبای اژانس میشه سفر رو برای ایرانیان راحت تر و ارزون تر کرد در ادامه چند تا پیشنهاد دارم :

1) از شهر مارماریس تعریف شده ! بله ! ولی همون طور که ذکر کردین 90 درصد تورهایی که میرن مارماریس از ازمیر میرن !!! یعنی مسافر برا یه سفر 6 روزه باید فقط 10 ساعت تو ترنسفر باشه ! در حالیکه اگه یه پرواز چارتر با همین حتی پروازی ایران به مقصد دالامان گذاشته بشه این فاصله به 90 دقیقه کاهش پیدا میکنه !!!

2) انتخاب هتلهایی با کیفیت و در عین حال به صرفه از نظر اقتصادی !
شاید گفته بشه چنین چیزی ممکن نیست ! ولی من یه نمونش رو برا شما میگم : هتل وراسانتا ماریا کوش اداسی که با قیمت نازل کمتر از یک میلیون و صد مرداد سال پیش از سوی اژانسهای مختلف معرفی میشد ........
فک نکنم حتی یک نفر هم پیدا بشه از این هتل 4 ستاره ناراضی بوده باشه !!! پیدا کردن هتل خوب با پول زیاد که کاری نداره ! هنر اینه که با کمترین مبلغ بیشترین تفریح نصیب مسافر بشه ! که نیازمند اپدیت کردن اطلاعات توریستی و هتلی با اون شهر در کنار مذاکرات دیگه ایست که که کارگزاران محترم از اینجانب بهتر میدونن!

3) به قول همین دوست عزیز برا رفتن به انتالیا باید در فرودگاه اسپارتا فرود اومد! خب چرا اخه اسپارتا ؟؟ درسته فرود در انتالیا ممنوعه ولی خوب فرودگاه قاضی پاشا ( که تازکیا پرواز مستقیم براش تبلیغ میکنن به مقصد الانیا) رو که نبستن که !!!! همین ایرلاینا مثه ماهان و تابان و اسمان میتونن به جا اسپارتا برن فرودگاه قاضی پاشا !که هم مسافرای الانیا هم انتالیا رو پوشش بدن !

و تشکر ویژه از سایت خوبتون به خاطر به بحث گذاشتن چنین مباحثی! منتظر چنین مقالاتی این چنینی در مورد ریزرت های مالزی ( پنانگ و لنکاوی) و تایلند (پوکت و سامویی و پاتایا و کرابی ) هستیم ..........

کسری13 خرداد 1392 11:23
-0
پاسخ

با تشکر از اطلاعات مفید و مهمتر. روراستی آقای اسفندیاری که همه داشته هاشونو برامون ارائه کردن.من خودم چند بار به گوشاداسی.بدروم.آنتالیا وآلانیا هوائی و زمینی سفر کردم که توضیحات ایشان کاملا وصف حال اونجا رو ذکر میکرد و خود منو مجازا به حالو هوای اونجاها برد.
بازم به دوستان سفر به اون مکانارو پیشنهاد میکنم وآرزو دارم که مارماریسو حتما ببینم.
انشالله که ارزش پول ملی مون مانند سالهای قبل بالا بره تا هموطنای بیشتری از این امکانات سود ببرن که واقعا حقشونه نه تنها ترکیه که کل دنیا رو بگردن. به امید آن روز

ali.kanani13 خرداد 1392 00:12

دستتون دردنکندخیلی مفیدوباارزش بود

کاظم12 خرداد 1392 19:52
-27
پاسخ

سلام-از توضیحات شما بسیار ممنونم-به تمام کسانی که میخواهند به انتالیا بروند توصیه میکنم اگر با خانواده میروند حتما از هتلهای 4 ستاره به بالا استفاده کنند . هتلهای 4 ستاره و پائین تر اصلا کیفیت غذائی ندارند . و به خانوادهای تهرانی پیشنهاد یکی دیگر از شهرهای ساحلی را به جز انتالیا میدهم . حضور برادران مجرد ایرانی کاملا اوضاع را برای خانواده ها خراب کرده .

دانیال عبدی17 خرداد 1392 00:48
-9
پاسخ

دوست گرامی!منظورتون چیه از توصیه به خانواده های تهرانی ؟!
مگه فرقی هست بین یکی از تهران و یکی از مثلا رشت ؟!

فریبا26 خرداد 1392 08:45
-4
پاسخ

واقعا متاسف شدم واسه آقای کاظم به خاطر تفاوت قائل شدن بین هم وطنامون ازتهران وشهرهای دیگه

Mohammad05 بهمن 1395 16:17

باسلام خدمت همه دوستان بویژه سایت خوب لست سکند.
در جواب این آقای کاظم باید عرض کنم هیچ فرقی بین هموطنان نیست و همه برابریم و شعور و شخصیت هم ربطی به شهر محل زندگی نداره(چه تهران باشه چه شیراز چه سیستان و بلوچستان)همه ایرانی هستیم و هموطن.
اینکه میگی براداران مجرد ایرانی، نشان دهنده اینه که خود شما زمان مجردی این چنین رفتاری داشتی که همه دوستان مجرد رو این گونه خطاب میکنی.
من خودم تا حالا2 دفعه خانوادگی رفتیم ترکیه هم استانبول هم آنتایا هر 2 دفعه هم با تور رفتیم و هیچ گونه مشکلی نه با هموطنان و نه با هیچ شخص دیگری نداشتیم چه در ساحل چه در استخر و پارک آبی و هر کجای دیگه،پس لطفا اطلاعات نادرست ندهید و نظرهایی که برچسب زدن به شخص یا گروه خاصی هستش را کنار بگذارید(ما همه ایرانی هستیم)
در آخر هم باید بگم شخصیت و فرهنگ خانوادگی هر فرد گویای خانواده ایشونه، اگر یدونه سیب کرم زده است دلیل نمیشه بگیم همه سیب ها خراب هستند.
عذر میخوام که طولانی شد.

حمیده12 خرداد 1392 19:46

سلام
از دست اندرکاران این سایت بی نظیر و جناب آقای اسفندیاری خیلی تشکر می کنم.
لطفن در مورد کشورهای دیگه هم این مقاله ها رو بذارید.

فرشید12 خرداد 1392 19:03

بسیار شیرین ولطیف وسخن گفتن که من واقعا شیفته صحبتهای آقای اسفندیاری شدم.

از شما بسیار سپاسگذاریم.

حسین نانکلی12 خرداد 1392 17:15با سلام و درود فراوان....
توضیحات عالی بود.

آتوسا12 خرداد 1392 16:18

با سلام
ممنون برای اطلاعات مفیدتون.
من و همسرم قصد داریم یه سفر آروم به یکی از شهرهای ساحلی ترکیه داشته باشیم. مثلا آنتالیا. برامون خیلی مهمه که هتل توری که انتخاب می‌کنیم ساحل خوب و قابل استفاده ای داشته باشه. و همچنین برنامه‌های تفریحی ای مثل سفر یک روزه با کشتی و پارک آبی در برنامه‌ریزیش جا بگیره. اما خرید اصلا برامون مهم نیست. دلمون هم نمی خواد خیلی تحت استرس برنامه‌های شلوغ و متنوع باشیم. دنبال پایین‌ترین قیمت نیستیم و لی لزوما هم لوکس‌ترین هتل رو نمی خوایم. یه جای مناسب و آروم در ماه تیر یا خرداد برای یه سفر چند روزه بعد از یک سال کاری شلوغ. ممنون می‌شم که راهنماییمون کنین .
امیدوارم همیشه همینطور پرانرژی و موفق باشین

امید19 خرداد 1392 18:24

خانم محترم
من هتل کرملین را پیشنهاد می کنم.به دلایل ذیل:
1- هتلی بزرگ، زیبا با تمامی امکانات می باشد.
2-دارای امکانات تفریحی بسیار خوب می باشد.
3- دارای ساحلی بسیاز زیبا می باشد.
4- با اقامت در هتل کرملین می توانید از تمامی امکانات هتل توپکاپی که در جنب این هتل می باشد به رایگان استفاده کنید. بعنی با یه بلیط برای دو فیلم.
5- دارای پرسنلی بسیار مودب و خوشرو می باشد.
6- تمامی تیم های ورزشی و تفریحی هتل بسیار عالی می باشند.
7-...

علی آقا12 خرداد 1392 16:04

درود و صد درود بر شما مدیر مدبر

کارهاتون خیلی عالیه و سایت شما روزانه یکی دو ساعت از وقت منو میگیره

علیرضا طباطبایی12 خرداد 1392 15:23

باسلام بسیار ممنونم از ابتکارتون و اطلاعات مفیدی که ارائه شده بود من سفر زیادی رفتم ولی علی رغم تحقیقات زیادی که قبل از سفر میکردم باز در بعضی از موارد احساس میکردم که گزینه های بهتری برای انتخاب وجود داشته.ارائه اینگونه اطلاعات بسیار مفید است در انتخاب مقصد سفر و انتخاب هتل .امیدوارم جهت سایر کشورها نیز اینگونه اطلاعات تهیه فرمایید و پیشنهاد میکنم جهت آشنایی واتنخاب هتل یه نقشه کلی پیوست گردد.

سعید12 خرداد 1392 15:16

با سلام واحترام فراوان
توضیحات عالی ودلنشین بود
از آقای اسفندیاری بابت اطلاعات خوبی که ارائه نموده اند سپاسگزارم
به امید اوقات خوب وخوش برای کلیه گردشگران محترم

مهسا قرشی12 خرداد 1392 12:16

سلام
اسم کسانی که برای قرعه کشی نام نویسی کرده اند را از کجا میتوان دید؟

afrooz12 خرداد 1392 12:10

ممنون از توضیحاتتون خیلی کمک میکنه به انتخاب هتل و مقصد سفر

shabbu12 خرداد 1392 11:59

درود بر شما گردانندگان سایت بی نظیر لاست سکند. این اطلاعات در مورد شهرهای ساحلی ترکیه بسیار جالب و کاربردی بود. سپاسگزاریم. شما که آژانس ها و تورهای مختلف رو میشناسید لطفا از تور لیدرهای متخصص کشورهای دیگه هم مقاله تهیه کنید تا ما ایرانی ها از مناطق دیدنی و هتلهای مناسب دیگر کشورها هم آگاهی پیدا کنیم. در فصل مسافرت تو هتل های ترکیه انقدر ایرانی دیده میشه که خودش میشه یه پا ایران. من مطمئنم با همین هزینه ها حتمن میشه به کشورهای تاریخی و تفریحی دیگه هم مسافرت کرد. فقط ما نمیدونیم باید چکار کرد. سپاس از تلاش و توانمندی شما. در پناه ایزد دانا باشید.

نغمه12 خرداد 1392 11:40
-2
پاسخ

خیلی ممنون از راهنماییاتون.خیلی عالی بود توضیحاتتون.من کوش اداسی بدروم و آنتالیارو رفتم و توضیحاته شما دقیقا بیان واقعیتهای اونجا بود.امسال هم بین مارماریس و کوش اداسی مردد بودم فکر میکنم مارماریس انتخابه بهتری باشه با توضیحات شما.کاش برای انتخاب هتل ها هم میشد راهنمایی بیشتری بشه.چون واقعا وقتی یه سری هتل ها تفاوته قیمتشون در حد صد تا دویست تومنه ادم نمیدونه کدوم رو انتخاب کنه.و این تفاوته کم نشون دهنده برتری یه هتل هست یا نه
فقط درباره تور مارماریس یک مشکلی وجود داره که آژانس ها خیلی کم تور مارماریس برگزار میکنن

دانیال عبدی13 خرداد 1392 13:16

و پرواز مناسب به فرودگاه دالامان که نزدیک مارماریس ه هم نیست !! 90 درصد از ازمیر0!!!!

کوروش12 خرداد 1392 11:39

باسلام
میخوام برای آخر ماه خرداد برم آنتالیا.لطفا بهم بگید کدوم هتل رو بگیرم که اولترا هم باشه و بشه رایگان از امکانات اون استفاده کرد.ما 2نفر هستیم و مجرد.کدوم هتل رو بما پیشنهاد میکنید تا 1 هفته رویایی داشته باشیم.لطفا کامل راهنمایی کنید.

مرجان افشار12 خرداد 1392 11:09

با سلام
عالی بود
من بدروم و آنتالیا و کوش آداسی رفتم اونم چند مرتبه ولی مارماریس نرفتم خدا کنه قیمت ها یک کم مناسب تر بشه بتونیم امسال بریم / ضمنا بیشتر هتل های مارماریس خودشون سرسره ابی ندارن و دختر من که عاشق سرسره های آبی است با این قضیه مشکل دارد . هتل با قیمت مناسب که سرسره هم داشته باشد توی مارماریس ، لطفا معرفی کنید. ممنون

میترا12 خرداد 1392 11:02

با تشکر از راهنمایی های ارزنده شما خواهشمندم این کار را در مورد کشورهای دیگر نیز ادامه دهید

mahnaz molaie12 خرداد 1392 10:57

تشکر میکنم بسیار مفید و قابل استفاده بود ... توان تشخیص و انتخاب درست را با توجه به اطلاعات داده شده برای ما بیشتر نمودید .

 
Web Analytics