لست سکند: تور لحظه آخری | رزرواسیون هتل، رزرو بلیط هواپیما،تور نوروز 95، تور تایلند, تور دبی, تور مالزی, تور آنتالیا, تور استانبولمعرفی جاذبه های گردشگری دبی


دبی (دوبی) یکی از شهرهای مهم امارات متحده عربی است. دبی یکی از هفت امارت امیر نشین امارات متحده عربی است. دبی بیشترین جمعیت را در میان این هفت امارت دارد و دومین امارت بزرگ آن بعد از ابوظبی می باشد. دبی از دیگر امارت‌های امارات متحده عربى متمایز می باشد از این لحاظ که درآمد نفت آن تنها 6% از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد و اکثر درآمد امارت دبى از منطقه آزاد جبل علی یا (JAFZ) و از گردشگری و دیگر خدمات تجاری می باشد. تاسیسات و پیشرفت های زیاد در صنایع و فعالیت های مختلف در دبی باعث شده تا توجهات جهانی را در تمام زمینه ها و پروژه ها جلب کند، از جمله رویدادهای ورزشی و کنفرانس هایی که دراین شهر برگزار می شود.

 

برای مطالعه راهنمای گردشگری دبی بر روی لینکهای زیر کلیک کنید :

شرایط آب و هوایی و بهترین زمان سفر به دبی:

شرایط آب و هوایی دبی در ماههای مختلف سال
بیشترین
کمترین

دبی شرایط آب و هوایی در ماه ژانویه

23°C
14°C

دبی شرایط آب و هوایی در ماه فوریه

23°C
15°C

دبی شرایط آب و هوایی در ماه مارچ

27°C
17°C

دبی شرایط آب و هوایی در ماه آپریل

31°C
21°C

دبی شرایط آب و هوایی در ماه می

36°C
24°C

دبی شرایط آب و هوایی در ماه ژون

38°C
27°C

دبی شرایط آب و هوایی در ماه جولای

39°C
29°C

دبی شرایط آب و هوایی در ماه آگوست

39°C
30°C

دبی شرایط آب و هوایی در ماه سپتامبر

38°C
27°C

دبی شرایط آب و هوایی در ماه اکتبر

34°C
23°C

دبی شرایط آب و هوایی در ماه نوامبر

30°C
19°C

دبی شرایط آب و هوایی در ماه دسامبر

25°C
16°C

موقعیت جغرافیایی دبی:

دبی در جنوب کشور پهناور ایران قرار دارد و جزئی از کشور امارات متحده عربی می باشد. بسیاری از مردم ایران برای تجارت و تفریح به دبی سفر می‌ کنند.

دبی

رستوران ها :

یکی از رستوران ها به نام المنتها است، که در ارتفاع 200 متری واقع شده و منظره ای از دبی را به نمایش می گذارد و توسط یک پایه از هر دو طرف دکل محافظت می شود و توسط یک آسانسور شیشه ای دسترسی به آن ممکن می باشد.

دبی

دبی

رستوران دیگر المحاره (به معنی صدف) می باشد که دسترسی به آن توسط یک زیر دریایی شبیه سازی شده امکان پذیر است و آکواریوم های زیبایی را به نمایش می گذارد. این آکواریوم ها دربرگیرنده بیش از یک میلیون لیتر آب است. شیشه آکواریوم از اکریلیک ساخته شده و برای کاهش تاثیر بزرگ نمایی حدود 18 cm ضخامت دارد. این رستوران در میان 10 رستوران برتر دنیا قرار دارد. این رستوران ها در هتل برج العرب قرار دارند. این هتل دارای 60 طبقه است و معمار آن Atkins Middle East می باشد. ستون بندی این هتل تا 40 متر زیر دریا می باشد. برج العرب بزرگتر از برج ایفل است و تنها 60 متر از Empire State Building در آمریکا کوتاهتر است. تمام پرده ها، چراغ ها و سیستم تهویه هوا با یک دکمه به کار می افتند. تمام کانال ها به دوربین مدار بسته متصل هستند و مهمان می تواند ببیند که چه کسی پشت در است. هر سوئیت یک لپ تاپ، اسکنر و پرینتر مخصوص به خود را دارد.

دبی

دبی

دبی

پارک‌های شهر دبی:

دبی بوستان‌های فراوانی دارد که می‌توان به پارک‌های زیر اشاره کرد : پارک خور، پارک صفا، پارک مشرف، پارک جمیرا، پارک القوز، پارک زعبیل، پارک الوصل، پارک باغ وحش، پارک ممزر: (این پارک در اقصی شرق دبی، و در مرز امارت شارجه قرار دارد) .

ساعات کار در دبی:

ساعات کار مراکز دولتی: 08:30 تا 14:00 شنبه تا چهارشنبه

ساعات کار بانک ها: 08:00 تا 13:00

ساعات کار سفارت خانه ها: 08:45 تا 13:30

ساعات کار صرافی ها: 08:00 تا 13:00 و 16:30 تا 20:30

ساعات کار دفاتر بخش خصوصی و فروشگاه ها ی دبی:

مراکز دو شیفته: 08:00 تا 13:00 و 16:00 تا 19:00

مراکز یک شیفته: 08:00 تا 18:00

ساعات کار مجتمع های خرید: 10:00 تا 22:00 هر روز غیر از جمعه ها(14:00 تا 22:00)

ساعات زندگی در دبی مانند بسیاری از کشورهای همسایه و کشورهای اطراف دریای مدیترانه می باشد. مردم عادت به خواب نیمروز و خوردن شام در ساعت های آخر شب دارند. توجه و اهمیت به ساعات کار نیز کمی با سایر کشورهای پیشرفته متفاوت می باشد. بنابراین از به تاخیر افتادن ساعت قرار و ملاقات کاری خود تعجب نکنید. تعطیلات آخر هفته نیز در این جا مفهوم ندارد اگر که جمعه بعنوان یک روز مقدس همیشه تعطیل می باشد. تعطیلات آخر هفته برای دفاتر دولتی و مدارس روزهای پنج شنبه و جمعه می باشد. بعضی از شرکت های خصوصی نیز بعد از ظهر پنج شنبه و روز جمعه تعطیل می باشند .

ساخت و ساز:

ساخت و ساز در دبی خیلی سریعتر از کشورهای غربی پیش می رود و علتش اینست که نیروی کار ارزانی از آسیا در اختیار گرفته است. یکی از مهمترین علل پیشرفت در ساخت و ساز اینست که دبی در حال متنوع ساختن اقتصادش است؛ در واقع دبی نمی خواهد به درآمد نفت که تصور می شود تا سال 2020 تمام شود، تکیه کند.

دبی

دبی

دبی

اقتصاد:

دبی و دیرا، بنادر مهمی برای تولید کنندگان غربی است. بیشتر مراکز مالی و بانک ها در منطقه بندری می باشد. دبی اهمیتش را به عنوان یک مسیر تجاری در دهه 1970 و 1980 بدست آورد. شهر دبی تجارت آزاد طلا دارد. بندر جبل علی در دهه 1970 ساخته شده و بزرگترین بندر دست ساز بشر در جهان است. اما دبی به صورت فزاینده ای در حال پیشرفت به عنوان مرکزی برای صنایع خدماتی از قبیل IT و سرمایه گذاری می باشد. خطوط حمل و نقل توسط هواپیمایی امارات تقویت شده و در سال 2006 حدود 28 میلیون مسافر را جا به جا کرده اند.

دبی

دبی

مسافرت هوایی :

فرودگاه بین المللی دبی دارای یک مرکز خرید می باشد. این فرودگاه جوایز بسیاری به خاطر طراحی و سرویس عالی اش برده است. فرودگاه بین المللی، مرکزی، جهانی دبی که در حال ساخت می باشد، یک منطقه آزاد تجاری را در داخل دبی فراهم می کند.

دبی

دبی

دبی

گردشگری در دبی:

گردشگری یکی از استراتژی های مهم امارت دبی برای سرازیری دلار به امارات متحده می باشد. گردشگری دبی مبتنی بر خرید است گر چه جذابیت های مدرن وتاریخی نیز دارد.

حمل ونقل:

دبی در محل تلاقی اروپا ، آسیا و آفریقا واقع شده که موجب دسترسی آسان به آن می باشد. بیشتر پایتخت ها و شهرهای مهم پروازهای مستقیم به دبی را دارند. بیش از 80 خط هوایی به فرودگاه بین المللی دبی می رود و از آنجا برمی گردد که موجب شده یکی از شلوغ ترین فرودگاه هاى دنیا شود.

مقررات ورود:

بیشتر مسافران باید ویزا برای ورود داشته باشند. اما شهروندان تعدادی از ایالات در اروپا و جاهای دیگر (شامل استرالیا و زلاند نو) می توانند مهر اجازه ی ورود را روی پاسپورتشان به محض ورود تا 90 روز داشته باشند. بازدیدکنندگان از ملیت های دیگر باید از ضمانت ساکنان امارات متحده یا یک شرکت یا هتلی که مجوز آن صادره از امارات متحده است برخوردار باشند و تا 30 روز اجازه اقامت دارند.

فستیوال خرید دبی :

این فستیوال هر ساله به مدت یک ماه از ژانویه شروع می شود. این فستیوال کل امارات را به یک مرکز خرید دبی تبدیل می کند. علاوه بر آن، این فستیوال دربرگیرنده برنامه های موسیقی، نمایشگاه های هنری و رقص محلی می باشد.

دبی

دبی

دبی

اطلاعات کلی در مورد دبی :

دبی در سال 1830 یک آبادی کوچک بود با ساکنینی که از راه ماهیگیری، استخراج مروارید و کشاورزی در مقیاسی کوچک امرار معاش می کردند. در آن زمان، دبی توسط شاخه ای از قبیله بنی یاس از وادی لیوا در جنوب، جایی که هم اکنون شهر ابوظبی قرار دارد، اداره می شد. خانواده آل مکتوم که اکنون نوادگان آن ها کشور را اداره می کنند، رهبری این قبیله را به عهده داشتند. تا سال 1800 تغییر خاصی در دبی بوجود نیامد تا اینکه شیخ مکتوم بن حشر آل مکتوم، حاکم وقت، معافیت های مالیاتی را برای تجار خارجی وضع نمود و این باعث گردید تا تجار زیادی محل تجارت خود را از ایران و منطقه شارجه به دبی منتقل نمایند. بعدها انگلیس یک خط کشتیرانی بین دبی و هند و سایر بنادر مهم منطقه برقرار نمود.

اطلاعات ضـروری در سفر به دبی :

اگر در مدت اقامت در دبی نیاز به ویزیت پزشک پیدا کردید ، دو گزینه در اختیار شما است: خصوصی یا دولتی . در صورتی که بیمه پزشکی داشته باشید ، می توانید به بیمارستان های خصوصی مراجعه کنید و اگر حاضر به مراجعه به بیمارستان های دولتی هستید ، می توانید به بیمارستان راشد (043374000) ، بیمارستان اصلی اور‍ژانس در دبی ، واقع در کنار خور دبی ، یا به بیمارستان ایرانی (043440250) واقع در جاده الوصل در سطوه مراجعه کنید . اگر نیاز به آمبولانس پیدا کردید ، برای خدمات اورژانسی شماره 999 را بگیرید ، و یا اینکه اگر وضعیت چندان بد نیست و می توانید خودتان به آنجا بروید درمان در بیمارستان راشد برای همه اورژانس ها رایگان است و مشاوره با پزشک 100 درهم هزینه دارد و داروهای تجویز شده را می توان از هر داروخانه ای خریداری کرد . بیمارستان ایرانی برای مشاوره 50 درهم می گیرد و معمولاً از داروخانه بیمارستان داروی مجانی ارائه می کند . در صورتی که نیاز به خدمات پزشکی برای کودکان داشتید بیمارستان الوصل (043241111) به عنوان یکی از بهترین مراکز مراقبت اطفال در خاورمیانه ( دولتی یا خصوصی ) مشهور است و نزدیک تقاطع وافی واقع شده است.

داروهای ممنوعه در امارات :

در کشور امارات علاوه بر مواد مخدر و داروهای روان گردان که دارای مجازات های سنگینی در دادگاه های این کشور می باشد ، حمل و مصرف هر گونه داروهای مسکن کدئین دار و قرص های آرام بخش که در داروخانه های ایران به وفور یافت می شود نیز جزو مواد مخدر محسوب شده و دارای محکومیت های قضایی می باشد . جهت پیشگیری از بروز هر گونه مشکل برای مسافرین توجه به موارد ذیل الزامی می باشد : از همراه داشتن هر گونه داروهای آرام بخش اعم از قرص، شربت، آمپول های اعصاب و خواب آور و مسکن های دارای کدئین در هنگام ورود به امارات ، به شدت پرهیز نمایند .

پارک آبی وادی :

یک ماجراجویی فراموش نشدنی در پیشرفته ترین پارک آبی دنیا در انتظار شماست. این پارک با مساحتی حدود 5 هکتار ما بین هتل مشهور برج العرب و هتل ساحلی جمیرا قرار دارد. پارک آبی وایلد وادی به شکلی طراحی گردیده تا ساعت های مدیدی از لذت و هیجان را به جستجوگران هیجان و همچنین خانواده ها تقدیم نماید. با بیش از 23 نوع وسیله تفریحی و سرگرمی آبی که بیشتر آن ها با هم مرتبط بوده و در امتداد هم قرار دارند و لذا بازدید کنندگان قادر خواهند بود تا بصورت پیوسته از حرکت بر روی آب در طول این مراحل لذت ببرند. طراحی هنرمندانه وسیله ها شامل هشت سرسره آبی انفجاری و دو بخش موج سواری در این پارک، هیجان فوق العاده ای را برای تمامی سنین به همراه می آورد. شما می توانید حالت بی وزنی را در قسمت سرسره سرعت در حالت سرخوردن با سرعت 80 کیلومتر در ساعت بدون دیدن کوچکترین آسیبی تجربه نمایید. این سرسره بلندترین و پر سرعترین سرسره دنیا (بغیر از آمریکای شمالی) می باشد که یک سقوط نفس گیر 33 متری همراه با یک آبشار به عمق وادی را برای شما خلق می نماید. این پارک بر اساس افسانه قدیمی سندباد طراحی گردیده است. نوع طراحی و توجه به جزئیات مانند خلق شخصیت های کارتونی برای کمک کردن به ساختار موضوع باعث گردیده تا این پارک آبی، جایزه بهترین طراحی و ارائه پارک های آبی را از طرف انجمن نوآوری در ساخت پارک های آبی، به خود اختصاص دهد.

دبی

دبی

دبی

دبی

ورودیه: 140 درهم برای بزرگسالان و 120 درهم برای سنین 4 تا 12 سال

ساعات کار

ژانویه تا فوریه: 11 صبح تا 6 بعد از ظهر

مارس تا می: 11 صبح تا 7 بعد از ظهر

ژوئن تا آگوست: 1 بعد از ظهر تا 9 شب

سپتامبر تا اکتبر: 11 صبح تا 7 بعد از ظهر

نوامبر تا دسامبر: 11 صبح تا 6 بعد از ظهر

خور دبی :

خور دبی یک ورودی آب از دریا به داخل خشکی می باشد که باعث گردیده تا دبی به دو بخش دیره و بردبی تقسیم شود. این خور نقش مهمی در شکل گیری اقتصاد دبی داشته است. با توجه به اهمیت آن و طبق دستور حاکم وقت دبی در سال 1954، افزایش عمق و عرض خور آغاز گردید تا بدین وسیله امکان تردد و پهلو گیری لنج ها و کشتی های کوچک و متوسط فراهم شود. در کنار خور شما لنج های زیادی را مشاهده خواهید کرد که در حال بارگیری (و یا تخلیه) کالا به مقصد ایران، کشورهای حوزه خلیج فارس، هند و آفریقا می باشند. برای جابجایی و تردد بین این دو بخش از یک تونل زیر آبی و دو پل احداث شده بر روی این خور استفاده می شود. طول این خور در حدود 15 کیلومتر و عرض آن 500 متر می باشد. جالب است که بدانید اولین هواپیمایی که به دبی پرواز نموده(1937)، بر روی همین خور فرود آمده است. این هواپیما متعلق به خطوط هوایی انگلستان بوده و هفته ای یکبار در مسیر سوت همپتون به کراچی پرواز می کرده است. این خور اکنون جلوه زیبایی به شهر دبی بخشیده است. قایق هایی که در زبان محلی به آن ها "ابرا" گفته می شود مردم محلی و توریست ها از یک سمت خور به سمت دیگر منتقل می نمایند. این قایق های چوبی در حدود 30 مسافر را حمل می کنند و بطور مرتب تا پاسی از شب بین دو طرف خور درحرکتند. دیدن نمای شهر و لنج هایی که در کنار خور پهلو گرفته اند، از داخل این قایق ها بسیار دیدنی است. کرایه این قایق ها 50 فلس می باشد. شما می توانید در صورت تمایل یک قایق را بصورت اختصاصی با پرداخت 30 تا 50 درهم برای یک ساعت گردش در خور دبی کرایه نمایید. شرکت های توریستی در دبی تورهای خاصی نیز برای گردش در خور دبی ارائه می دهند. این تورها شامل یک گردش چند ساعته برروی خور در داخل لنج های ستنی یا کشتی های مسافرتی کوچک می باشد (قسمتی از عرشه لنج ها با شیشه محصور شده و سیستم های برودتی این قسمت مسافرین را از گزند هوای گرم تابستان محافظت می نماید). در بعضی تورها، شما شام را نیز بر روی خور صرف خواهید کرد. هزینه این تورها بطور متوسط بین 35 تا 260 درهم برای هر نفر می باشد .

دبی

دبی

دبی

برج خلیفه دوبی :

برج خلیفه آسمان خراشی است که در شهر دبی قرار دارد. این برج با ۱۶۰ طبقه و ارتفاع ۸۲۸ متر (به گفته سازندگان این برج ارتفاع برج خیلفه تا نوک آنتن آن به بیش از یک کیلومتر می ‌رسد هر چند تا کنون ارتفاع واقعی این برج اعلام نشده ‌است چرا که با اصرار اماراتی‌ ها طول این برج در زمان ساخت افزایش یافت و از اعلام اولیه فراتر رفت)، در حال حاضر عنوان بلندترین سازه ساخته شده به دست بشر را به خود اختصاص داده‌است. برج خلیفه در روز چهارم ژانویه ۲۰۱۰ گشایش یافت. این برج در خیابان شیخ زاید در دبی واقع شده و دارای بخش‌هایی با کاربردهای تفریحی، مسکونی، تجاری و اداری می‌ باشد و بخشی از آن نیز به عنوان هتل درنظر گرفته شده‌ است. گل صحرایی اصلی ‌ترین ایده‌ ی طراحی برج دبی را به معماران آن داده ‌است. این طراحی نه تنها از نظر شکل فیزیکی نیروی وارده توسط باد در طبقات آخر را مهار می‌کند، بلکه به ساکنان هر کدام از طبقات نمایی منحصر به فرد و بدون اشراف به سوی سایر واحدها می‌ دهد ، همچنین استفاده از طاق در نمای برج نشان دهنده الهام گرفتن طراحان برج خلیفه از معماری اسلامی است.

دبی

دبی

دبی مال

دبی مال یا به قول عرب ها دبی مول بزرگترین پاساژ جهان است که روبروی برج دبی ، بزرگترین برج جهان واقع شده است . روبروی درب ورودی دبی مال رقص فواره های زیبایی است که هر روز حدود ساعت 7 آغاز می شود که دیدنش خالی از لطف نیست. قسمتی از این پاساژ توسط آکواریوم های زیبا احاطه شده است.

دبی

دبی

دبی

دبی

در دل این پاساژ غول پیکر منطقه سردی وجود دارد که پوشیده از برف مصنوعی است و تنها محلی است که در دبی که شما سرما را احساس می کنید . دمای این محل به راحتی به زیر صفر می رسد و شما نیاز به پوشیدن لباس گرم دارید. این مکان پیست اسکی مصنوعی دبی است گه در نوع خودش بی نظیر است.

دبی

دبی

دبی

هتل برج العرب

ساختمان آن ۳۲۱ متر ارتفاع دارد و در جزیره‌ای مصنوعی ۲۸۰ متر از خشکی بنا شده ‌است. کوچک ‌ترین اتاق هتل ۱۶۹ و بزرگ‌ ترین اتاق آن ۷۸۰ متر مربع مساحت دارند. رقم دقیق هزینه شده برای ساختمان بنا مشخص نیست، اما گمان می ‌رود بیش از۱ میلیارد دلار آمریکا باشد. برای جبران هزینه‌ها تمامی اتاق‌های هتل بایستی برای ۴۰۰ سال اجاره شوند . صاحبان هتل آن را ۷ ستاره می ‌خوانند، اما در واقعیت بیشتر سازمان‌های رتبه ‌دهنده تنها تا ۵ ستاره رتبه می ‌دهند. هفت طبقه از این هتل به صورت آکواریوم در زیر دریا وجود دارد. اجاره کوچک ‌ترین اتاق این هتل شبی ۶ هزار درهم است. سرو هر غذا در این هتل کمتر از ۱۰۰۰ درهم نیست.

دبی

دبی

دبی

تور های دوبی

تعداد زیادی شرکت در دبی تورهای گوناگونی از شهر و خارج از شهر را ارائه می کنند. این تورها برای مسافرانی که می خواهند در طی یک مدت زمان کوتاه از دبی دیدار کنند و کسانی که دسترسی به وسیله نقلیه شخصی ندارند، بسیار مفید خواهد بود. این تورها می توانند از یک تور نیمروز گردش در شهر تا یک تور شبانه دیدار از صحرا متغیر باشند. در تورهای تمام روز یا تورهای هنگام غروب یا شب معمولا غذا نیز سرو می شود ولی در تورهای نیمروز، شما قبل از ناهار به هتل برگردانده می شوید. هزینه تورها معمولا برای یک تور یک ساعته از خور در حدود 50 درهم، برای یک تور نیمروز گردش در شهر حدود 110 درهم و برای یک تور شبانه دیدار از صحرا در حدود 350 درهم می باشد. در روز تور شما را از درب هتل یا محل اقامت خود به محل تور منتقل می کنند. تورها معمولا در زمان تعیین شده آغاز می شود. در صورت استفاده از تور صحرا، حتماً لباس مناسب (خنک و راحت)، کلاه و عینک آفتابی به همراه داشته باشید. درجه حرارت در صحرا بعد از غروب آفتاب می تواند به مقدار زیادی کاهش پیدا کند لذا به همراه داشتن لباس گرم نیز توصیه می شود. ایمنی تورها نیز بسیار خوب و در حد مطلوب می باشد.

تور صحرا

این تور یکی از معروف ترین تورهای دبی می باشد. هدف اصلی در ارائه این تور، نشان دادن چهره واقعی کویر و زندگی بادیه نشینان به بازدید کنندگان می باشد. مدت زمان این تور می تواند بین چند ساعت تا چند روز متفاوت باشد. در رایج ترین تور شما حدود ساعت 3 یا 4 بعد از ظهر به طرف صحرا حرکت کرده و در اولین قسمت با ماشین های چهار محور (4WD) به گردش در میان تپه های شنی کویر می پردازید. سپس به یک کمپ می رسید که به صورت سنتی ساخته شده است. صرف شام و نوشیدنی، استفاده از بوفه کامل، موزیک و رقص عربی در زیر آسمان زیبا کویراز برنامه های این قسمت می باشد. این تور با بازگشت به شهر در حدود ساعت 10 شب پایان می یابد. در تورهای یک روزه و یا چند روزه، برنامه هایی از قبیل دیدار از وادی ها و روستاها، مزارع پرورش شتر در کویر، دیدار از کوه های حجر، دیدار از منطقه زیبا و خوش آب و هوای حتا، شنا در استخرها و چشمه های این منطقه، توقف در هتل حتا، صرف غذا در این هتل و استفاده از امکانات ورزشی آن، دیدار از قدیمی ترین مسجد امارات و حضور در جمعه بازار در نظر گرفته شده است. بازدیدکنندگان از دوبی نمی ‌توانند تجربه کاملی از صحرا داشته باشند مگر آنکه در یک سفر صحرای صوفیانه شرکت کنند.

تور اتوبوس شگفت آور دوبی

این تور برای نخستین بار در خاورمیانه ارائه می شود. شما سوار بر یک اتوبوس می شوید، ابتدا گردشی در شهر خواهید داشت و سپس سوار بر همان اتوبوس وارد خور دبی می شوید و ساعتی را به گردش بر روی این خور می پردازید. داخل این اتوبوس به امکانات مختلفی از جمله سیستم برودتی مجهز گردیده است. جلیقه نجات و سایر تجهیزات مورد نیاز در مواقع ضروری نیز در این اتوبوس تعبیه گردیده است. یک راهنما در طول سفر اطلاعات جالبی را در اختیار شما قرار خواهد داد. هزینه این تور برای افراد بزرگسال 95 درهم و برای کودکان 65 درهم می باشد.

دبی

دبی

تور اتوبوس دوطبقه دوبی

دیدارکنندگان از دبی می توانند مناظر شهر را از طبقه دوم این اتوبوس های دو طبقه مشاهده کنند. این اتوبوس ها دارای 44 صندلی در طبقه بالا و 28 صندلی در طبقه پایین هستند. چشم انداز شهر از طبقه دوم این اتوبوس ها که تقریبا سرباز نیز هستند، بسیار جالب است. یک راهنما نیز در طول مسیر اطلاعات جالبی از گذشته و حال دبی را برای شما بازگو می نماید. هزینه این تور در حدود 75 درهم برای بزرگسالان و 45 درهم برای کودکان می باشد.

دبی

دبی


نظرات
مرتب سازی نظرات بر اساس:
تعداد نظرات در هر صفحه:
فریال فرهنگ04 فروردين 1396 14:19

شما هایی که هی میگید آدم نباید بره این جاها رو ببینه معلومه که خیلی متعصب و کوردلی هستید. من همه طرف دنیا سفر کردم و هرچه زیبایی های اونها رو دیدم زشتیهای این کشور بیشتر خودشو نشون میده. آخه جایی که توش امنیت آزادی شادی و امید به آینده وجود نداره چه ارزشی داره؟ من نمیدونم کی قراره یا میتونه این مملکت رو درست کنه. ولی ما هیچی نداریم و هیچی نخواهیم داشت تا زمانی که متعصب هستیم و خودمون رو برتر از همه می بینیم. یه سر برید پاریس می بینید ما هیچی نیستم و هیچی برامون نمونده. نه اخلاقی نه فرهنگی نه زیبایی ...

عشق الإمارات15 اسفند 1395 03:33
-1
پاسخ

دبی همه چ داره به جز امام و امامزاده. در واقع هیچییی دیگه :(

علی مسافر14 اسفند 1395 13:21
-10
پاسخ

مطالبتون رو باید اصلاح کنید امارت شارجه بزرکترین امارت امارات هست دوم اینکه روزهای شنبه کلا تعطیله امارات بس اصلاح کنید یکشنبه تا بنجشنبه روزهای کار هست سوم اینکه من بیست بار رفتم دبی دو هفته دیکه باز هم میرم تو هتل های مجلل بنج ستاره دبی با انواع غذاهای عالیشون دور از هیاهو خوش بکذرونیم

بهروز29 دى 1395 22:48
-4
پاسخ

باسلام ادب احترام خدمت تمامی دوستان حقیقت رو فراموش نکنیم خودمان نتونستیم مدیریت بکنیم امارات کشور کوچک وگرم ببینید چه چیزایی رو اماده کردند که نیاز به پول نفت ندارن وفقط توریست وگردشگری بسه براشون اما ایران بزرگ 4فصل را داریم زیباترین مناطق تو خاور میانه داریم همچیز طبعیی اما چه فایده مردم ما شب روزشون شده کارکردن که 4روز کار نکنن بدهکاری فلاکت ازشون بالا میره فقط 5درصد مردم دارن استفاده میبرند که نمونه اش مازندران شمال ایران مثال میزنم خونه های ملیاردی لب ساحل بابهترین امکانات مال پول دارهاس دیگه 95درصد افراد مثل من هرچه کار میکنیم بهجایی نمیرسیم نه تفریح داریم نه استراحت 95 درصد مردم کار میکنن که اون 5درصد مردم تو رفاه یات باشند که الان حسرت امارات رو میخوریم به امید روزی که ما ازاونها پیشی بگیریم همینو بس که ما فقط درماه ازفروش نفت یک روزش به ملت بدهند و29روز رو هزینه بکنند که ما حسرت بدل نمیریم یاعلی مدد فقط یک چیز که کاسب کارهای اهل تسنن ازدروغ قسم بدشون میاد که میتونین برین شهرهای اهل تسنن ایران تا بفهمی چی میگم

روزبه14 اسفند 1395 18:13
-2
پاسخ

به نام خدایی که ما را خالق زندگی خود خلق کرد...
تاحالا به این فکر کردی که شاید کسی که یکی از اون ویلاها داره مال کسی رو نخورده و خودش باهوش بوده و بدست آورده؟
اگه با کار کردن زیاد و بدون برنامه قرار بود کسی ثروتمند بشه الان کارگرهای ساختمونی ثروتمند ترین آدمهای دنیا بودن ، مشکل آدمهای فقیر اینه که هیچ استراتژی برای کسب ثروت ندارن و فقط دنبال بهونه میگردن تا تقصیر بندازن گردنش... یه بار برای همیشه مسعولیت زندگیتو به عهده بگیر و ببین مشکل از کجاست؟ 90٪ مشکل آدمهای فقیر وقت نذاشتن برای مطالعه و نگشتن دنبال راه حل هستش درآمد نفتی هیچ دردی از هیچکجا دوا نمیکنه باید یاد بگیری ارزش افزوده درست کنی تمام کشورهای پیشرفته اینو فهمیدن برای همین چاه نفت یا معادن زیر زمینی هیچکدوم دلیل بر پیشرفت یک کشور نیست پیشرفت از جایی شروع میشه که مردم شروع به تغییر کنن

غزل07 دى 1395 14:55
-4
پاسخ

سلام دوستان من تا به حال سه بار رفتم دبی خیلیم راضی بودم اگه سوالی دارین در خدمتم البته تا جایی که بتونم جواب بدن

هلیا16 دى 1395 13:15

با سلام
من هفته دیگه میخوام برم دبی لطفا نکات مهم و جاهای دیدنی را بهه بگید

پرستو29 دى 1395 21:39

سلام میشه درمورد نحوه حجاب یکم بهم بگید؟ جاهای دیدنی و خوبم بگید لطفا

علی 03 آبان 1395 23:52

ما سه نفر دوچرخه سوار سایکل توریست هستیم که قراره اوایل ازر با دوچرخه بمدت 10 روز بریم امارات لطفا منتظر راهنمایی ونقطه نطرات شما هستیم

علی ر25 مهر 1395 18:50

سلام آیا کودک 2 ساله اجازه ورود به پارک آبی واید وادی را دارد؟

سمیرا06 مهر 1395 03:07

کی گفته دماش 39؟من تیرماه اونجا بودم و دمای اتومبیلم 50درجه بالای صفر رو نشون میداد.

ﻣﻨﻂﻖ29 شهريور 1395 20:23
-63
پاسخ

اﻧﺴﺎﻥ ﺗﻌﺠﺐ ﻣﻲ ﻛﻨﻪ ﻛﻪ ﭼﻘﺪﺭ ﺑﺨﺸﻲ اﺯ ﻣﻠﺖ اﻳﺮاﻥ اینطوری ﻫﺴﺘﻦ اﻳﺮاﻥ ﺑﺎ اﻳﻦ ﻫﻤﻪ ﻛﻮﻫﻬﺎﻱ ﺯﻳﺒﺎ ﺩﺭﻳﺎ و ﻣﻨﺎﻇﺮ ﻋﺎﻟﻲ ﻏﺎﺭﻫﺎﻱ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻣﻜﺎﻧﻬﺎﻱ ﺑﺎﺳﺘﺎﻧﻲ و ﻣﻮﺯﻩ ﻫﺎﻱ ﻋﺎﻟﻲ اﻭﻥ ﻭﻗﺖ ﻳﻚ ﻋﺪﻩ ﺩﻟﺸﻭﻥ ﺑﻪ ﺩﻭ ﺗﺎ ﻣﺮﻛﺰ ﺧﺮﻳﺪ و ﻫﺘﻞ ﻳﺎ ﺑﺮﺝ ﺧﻮﺷﻪ ﻋﺰﻳﺰ ﺟﻮﻥ اﻭﻥ ﺑﺮﺝ اﻟﻌﺮﺏ ﻫﻢ ﻛﻪ ﻣﻲ ﺑﻴﻨﻲ ﺟﺎﻱ ﻫﺮ ﻛﺴﻲ ﻧﻴﺴﺖ ﻳﻚ ﻫﻔﺘﻪ اﻗﺎﻣﺖ اﻭﻧﺠﺎ ﺑﺎﻳﺪ ﺩﻩ ﻫﺰاﺭ ﺩﻻﺭ ﭘﻮﻝ ﺑﺪﻱ ﺗﺎﺯﻩ اﻃﺎﻕ اﺭﺯﻭﻧﺶ ﻳﺎ ﻫﻤﻮﻥ ﺑﺮﺝ ﺧﻠﻴﻔﻪ ﻭاﻻ ﺑﺎﻳﺪ ﻓﻘﻄ ﻭاﺳﻲ ﻧﻆﺎﺭﻩ ﻛﻨﻲ و ﺣﺴﺮﺕ ﺑﺨﻮﺭﻱ ﺷﻣﺎ ﺑﺮو ﺑﺮﺝ ﻣﻴﻼﺩ ﻣﻨﻇﺮﻩ اﻱ ﻛﻪ ﻣﻲ ﺑﻴﻨﻲ ﻛﻪ ﻛﻮﻫﻬﺎﻱ اﻃﺮاﻑ ﺗﻬﺮاﻥ ﻫﺴﺖ اﻳﺎ ﺑﺎ ﻣﻨﻆﺮﻩ ﺑﻴﺎﺑﻮﻥ ﻳﺎ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻧﻬﺎﻱ ﺑﻠﻨﺪ ﺩﺑﻲ ﻛﻪ اﺯ ﺑﺎﻻﻱ ﺑﺮج ﺧﻠﻴﻔﻪ ﻣﻲ ﺑﻴﻨﻲ ﻳﻜﻲ ﻫﺴﺖ ﺷﻤﺎ ﺑﺮﻳﺪ ﺑﺎﻍ اﻳﺮاﻧﻲ ﺑﻪ ﭼﻪ ﺯﻳﺒﺎﻳﻲ ﻫﺴﺖ ﺩﺭ ﺑﻬﺎﺭ ﭘﺮ ﮔﻞ ﻻﻟﻪ ﻫﺴﺖ ﻫﻤﻮﻥ ﻣﻴﺮاﻛﻠﻪ ﻛﺎﺭﺩﻥ ﺩﺑﻲ ﭼﻨﺪ ﻣﺎﻩ اﺯ ﺳﺎﻝ ﺗﻌﻂﻴﻠﻪ ﻭاﺳﻪ ﮔﺮﻣﺎ ﻭاﻗﻌﺎ ﺣﻴﻒ اﺯ اﻳﺮاﻥ ﺑﺎ اﻳﻦ ﻣﺮﺩﻣﺎﻥ ﻧﺎ اﮔﺎﻩ ﺣﻴﻒ.ﺟﻮﺭﻱ ﻣﺮﺩﻡ اﻳﻨﺠﺎ ﻧﻆﺮ ﺩاﺩﻥ ﻳﺎ اﻣﺘﻴﺎﺯ ﺩاﺩﻥ اﻧﮕﺎﺭ ﻭﻃﻨﺸﻮﻥ ﺩﺑﻲ ﻫﺴﺖ و ﺩﺷﻤﻦ اﻳﺮاﻧﻦ.

رضا29 شهريور 1395 13:36
-41
پاسخ

بیائید استان چهارمحال و بختیاری هم پیست اسکی روی یخ و برف طبیعی داره هم لذتش بیشتره

م ح الف29 شهريور 1395 12:52
-0
پاسخ

یکی از چیزهای جالبی که اونجا دیدم، روش کارگران رفتگر اونجا برای تمیز کردن بود.اول که بیشتر شبها تا سحر کار میکردندو مورد جالب تر این بود که به جای اینکه آشغالهارا جاروب کنند و در سطل بریزند، ماشینهای مخصوص و کوچکی وجود داشت که مثل جارو برقی تمام آشغالهای روی زمین را میمکید.

حمید29 شهريور 1395 09:07

شرایط آب و هواییش کمی عجیبه؟!
یعنی در طول سال بیشترین دما فقط 39 درجه هست؟ در حالی که در تهران به راحتی میره بالای 40 درجه؟؟!!

م ح الف29 شهريور 1395 10:41
-3
پاسخ

بله درسته ولی شرجی بودنش بدتره.وقتی بالای 30 درجه گرما باشه به اضافه ی بالای 80 درصد رطوبت ، نفس کشیدن خیلی سخت میشه

مردم29 شهريور 1395 09:00
-3
پاسخ

بغض گلوی آدم رو میگیره و غمی بزرگ وجودت رو احاطه میکنه. این میراث سفر دبی برای ایرانی های مثل من است.ما که وطن مون رو دوست داریم و آرزوی آبادی و پیشرفت اونو داریم.دبی آینه ی تمام قد بی کفایتی های ما است.وقتی میبینی در طی این سی سال بهشتی ساختن که مایه ی تعجب جهانیان و مایه ی افتخار اماراتی هاست.کافی است سفری به بندر قدیمی و نزدیک دبی یعنی بندر عباس داشته باشید و محاله اشک از چشمانتون سرازیر نشه. ایران عزیزمون خرابه ای بزرگ شده . تو همون خلیج همیشگی فارس کشور هایی مثل امارات و عربستان و قطر سالهاست نفت مشترک بین ایران رو مثل خون میخورند و مردم بدبخت جنوب از خرمشهر تا چابهار با فقر دست و پنجه نرم میکنن.

مجتبی ا29 شهريور 1395 00:05

ممنون

حسین28 شهريور 1395 17:51

بلیط واید وادی 250 درهم هست. ذکر کردید 140 درهم

پرستو عطرسایی28 شهريور 1395 14:38
-3
پاسخ

دبی مال با مال امارات یکی نیست. Dubai Mall بزرگترین مرکز خرید دبی هست که در مجاورت برج خلیفه قرار گرفته است و آکواریوم دبی، پیست بزرگ اسکیت، آبشار مصنوعی و .... را در خود جای داده است. در حالیکه مال امارات (Mall of the Emirates) در بخش غربی تر شهر و قبل از نخل جمیرا واقع شده است. پیست اسکی و فروشگاه اپل (APP Store) از جاذبه های اصلی مال امارات به شمار می آیند.

mohsen 8228 شهريور 1395 14:31
-2
پاسخ

اونهایی که میگن دبی مثل ایرانه یا نمیدونن دبی کجاست یا ممکنه بخاطر یسری حساسیتها که در بین ایرانیها نسبت به کشورهای عربی خلیج فارس وجود داره میخوان بعد از نظر دادن بهشون حمله نشه که ما توی ایران فلان جارو داریم یا واسه اونجا طبیعتش مصنوعیه و خودمون شمالو داریم و ....
ولی همه کسایی که دبی رو دیدن میدونن چه خبره و من با جرات میگم که مقایسه ایران با دبی از نظر تفریحات و پیشترفتهای دیگه یه طنز بزرگه

م ح الف28 شهريور 1395 14:25
-1
پاسخ

دبی تنها منطقه ی نفت خیز است که کمترین درصد از نفت خود را هزینه میکند(اگر اشتباه نکنم فقط 30 درصد) و بیشتر هزینه، از طریق صنعت توریست به دست می آید.بعضی از دوستان میگویند دبی مصنوعی است.بله ولی وقتی از هیچ به همه چیز برسی اونوقت متوجه میشی که اینطور مصنوعی بودن هم بد نیست.
مدیریت خوب...اجرای قوانین و نظم...مهمترین عوامل موفقیت دبی است.

علی26 اسفند 1395 22:50

در واقع فقط ابوظبی است که نفت داره و نه دبی ...
دبی، توریسم داره و ساخت و ساز و تجارت ... و بستر مناسبی برای سرمایه گذاری خارجی ...

مریم شاکری28 شهريور 1395 13:56
-4
پاسخ

در این مقاله توضیحات مربوط به دبی مال و امارات مال و همینطور عکسها باهم ترکیب شده.
لست سکند لطفا اصلاح کنید!

arman babaee28 شهريور 1395 13:20

سلام
کاشکی این توضیحات قبل از رفتنم به دبی خونده بودم . برای خرید خوبه .

باتشکر از سایت خوبتون

نکیسا28 شهريور 1395 13:09
-3
پاسخ

به نظر من اگه هتل رو در منطقه دیره نگیرید دوبی بیشتر بهتون خوش میگذره . داون تاون ..یا جمیرا برای اقامت بهترن.

م ح الف28 شهريور 1395 13:41

ما هتل آیبیس رقه بودیم.خیلی خوب و تمیز بود.با اینکه دو ستاره بود ولی از 4 ستاره چیزی کم نداشت.تنها چیزی که نداشت استخر بود که زیاد مهم نبود.

ذبیح اله28 شهريور 1395 12:50
-47
پاسخ

فقط ایران مخصوصا جنوب با اون بوی شرجی و مردم با صفا و محبت و ساده زیست

م ح الف28 شهريور 1395 12:41
-1
پاسخ

من و همسرم شب والنتاین اونجا بودیم.یه جایی که خیلی ها شاید ندونن و نرفتن..پارک الممزر است.خیلی جای با صفاییه.حتی جا برای باربیکیو داره.روزی که ما رفتیم خیلی خلوت بود.یک استخر سرپوشیده هم داره که دو روز در هفته (که یادم نیست چه روزایی) مخصوص خانمها است.جت اسکی هم هست.در ضمن ساحل برای شنا هم داره.

م ح الف28 شهريور 1395 12:30

ماشالا به تعداد بازدید کننده های این صفحه....(تا این لحظه) از 134 هزارتا گذشته!!!

سیمین ابراهیمی28 شهريور 1395 12:12
-3
پاسخ

خانم ناهید با شما موافقم منم دقیقا بدلایلی از اعراب بدم میومد وقتی رفتم نظرم عوض شد گرچه یکی از دوستانم که سالها اونجا ساکن بود میگفت عرب های ساکن دبی خوبن و با بقیه فرق دارن .. من ک جز احترام چیزی ندیدم. البته شهر پر از فیلیپینی و هندی و ... هست . دبی ارزش دوبار رفتنو داره گرچه تفریحات اون کمی گرونه ولی خب از نظرمن قید خرید رو باید زد و فقط تفریح کرد

سیمین ابراهیمی28 شهريور 1395 12:08
-1
پاسخ

شمال خوبه بله من شمالیم از ساری تا اون سر گیلانم رفتم دیدم .. رامسر خیلی زیباست اما ما هنوز خیلی عقبیم خیلی خیلی... حقیقت اینه خیلی چیزاها امکانات و تفریحات نداریم. فرهنگ رانندگی نداریم هنوز ..شما برو دبی نگاه کن وقتی میخوای مثلا از ی خیابونی رد شی چه اتفاقی میفته اونوقت با تهران که هیچی با شهر خودت مقایسه کن ... دبی همه چی نظم داره. از طبیعت شمال فقط یک عده از استان های مجاور یادگرفتن ویلا بسازن تفریح خاصی وجود نداره هرجای بکری هم بری محاله زباله نبینی . میراکل گاردن دبی رو ببیند الان ما طبیعیشو ک هیچی مصنوعیشم نداریم اونا خاک ندارن اونوقت ببینید چطور باغ گل و پروانه ای درست کردن که این همه بازدید کننده داره و رویاییه. وطنم پاره تنم ولی بهرحال بخواید نخواید دبی دیدنی های خودشو داره ک مشابهش تو ایران نداریم .. رقص فواره ها رو دیدین؟ خود بهشت بود حس و حالش... البته فکنم اقایون از تفریحات دیگه ای خوششون میاد روحیات هرکسی متفاوته . اگه موقعیتش پیش بیاد بازهم میرم دبی

م ح الف28 شهريور 1395 12:07
-2
پاسخ

دبی شهر نظم و قانون والبته تمیز.

ناهید28 شهريور 1395 00:22
-2
پاسخ

من کشورهای زیادی سفر کردم و دبی اولین سفرم بود و تا هنوز فرصت نکردم مجددا برم.اصلا اینگونه نیس ک مثل ایرانه.تجملات و ابهت و سازه های دبی اصلا با ایران قابل مقایسه نیی.حتا پارک ابی و جاهای تفریحیش خیلی عالیتره.فرهنگ و اداب زندگیشون خیلی از ایرانیا بالاتره و فوق العاده مقید ب قوانین کشورشون هستن .من همیشه بنا ب دلایلی از اعراب بدم میومد اما بعد از دیدن دبی و فرهنگ شهرونداشون خیلی نظرم راجع بهشون تغییر کرد .فقط طبیعت بکر نداره وگرنه طبیعت هم داره مثل میراکل گاردن منتها ساخته ی دست بشر هست. دبی رو حتما ببینید .

Mahmud27 شهريور 1395 14:04
-1
پاسخ

دوستان ممنون از اطلاعات خوبتون من قصد دارم اواخر اذر برم وضعیت اب و هوا توی اون ماه چطوره ضمنا ٥میلیون برا خرج اونجا تو یه هفته کافیه ممنون میشم بفرمایید

سایه04 شهريور 1395 12:49
-67
پاسخ

سلام به همگی
من هفته پیش دبی بودم.. زیاد جالب نبود.. کیش به نظرم خیلی قشنگتره.. ورودی اکواریوم دبی مال 100 درهم بود برای هر نفر.. واقعا وروردی جاهای دیدنیش خیلی بالاس ... فقط برای خرید خوبه... اونم فقط از دی تو دی و انصار گالری و قریه الهدایا... بقیه جاهاش بی نهایت گرونه

م ح الف28 شهريور 1395 12:05
-7
پاسخ

فقط به خاطر اینکه گرون تره ...جالب نبود؟؟!!

mohsen 8228 شهريور 1395 14:26
-4
پاسخ

تا به الان بالای ده کشورو رفتم و دیدم و فقط میتونم بگم دبی شگفت انگیزه، انقدر زیبا که حتی کلی اونجا از ازوپا که خودشون زیباترین کشورهای دنیارو دارن توریست دیدم
دبی ازونجاهایی هست که حتما باید بدون تور رفت چون تورها به خیلی از جاهای دیدنیش نبیبرن
اینکه دوست عزیز شما بخاطر گرونی میگی دبی خوب نیست خب باید قبل از رفتن به هرجایی راجبش تحقیق کنی به وسع مالیت میخوره یا نه
پاریس هم شهر گرونیه ولی ایا فوق العاده نیست؟
من به شما پیشنهاد میدم به همون کیش سفر کنید البته بازار تهران هم هست که قیمتهای مناسبتری داره

حمید29 شهريور 1395 08:01
-40
پاسخ

این آقا محسن ما با متلک حرف می زنه اما بدون واقعا دبی جایی نیست که بیشتر از یک دفعه بهت خوش بگذره من بیشتر از 5 بار دبی رفتم اونم به خاطر نمایشگاه جی تکس اما خوب مجبوریه و واقعا چیزی نداره برا دیدن

ممد 09 مرداد 1395 12:22
-1
پاسخ

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما.
من انشالله حدود 20 روز دیگه پرواز دارم و میخوام برم دبی.به نظرم جاهای خیلی عالی داره ،مخصوصا برج خلیفه که شکوه بینظیری داره.خیلی ها تو این سایت میگن،دبی جذاب نیست و ایران خودمون خیلی بهتره.ولی من مخالفم،البته نه اینکه ایران بد باشه!!!ولی کجای ایران،اکواریوم بزرگی مثل دبی یا اتوبوس دو کاره یا بزرگ ترین برج جهان رو داره؟؟؟؟
من میگم هر جای دنیا ارزش یکبار رفتن رو داره.والااااااااا

میلاد29 مرداد 1395 09:16
-0
پاسخ

سلام.
منم واسه 8 شهریور تور رو رزرو کردم..تجربه اولمه اما خیلی حساب شده دارم کار میکنم
اولا که همه جاهای دیدنی و مراکز تفریحی و خریدش رو تو اینترنت پیدا کردم.
بعدش نقشه ی جی پی اس دبی رو واسه گوشی دانلود و نصب کردم.وهمه ی جاهایی رو که تصمیم گرفتیم ببینیم توش ذخیره کردم.
خلاصه اینکه میخوام بی دردسر فقط تفریح کنم....
امیدوارم به همه اونهایی که اهله گشت و تفریحن این تابستون خوش بگذره چه تو ایران چه خارجه ایران.تفریح تفریحه...هرجا که دل خوش باشه و آرامش پیدا کنی و از محیطه اطرافت و همچنین از وجود همسفرهات لذت ببری بهترین تفریحه.
یا حق...

حمید29 شهريور 1395 08:04
-32
پاسخ

بابا فک کردی چیه یه اتوبوس معمولی با قابلیت رفتن در آب آواز دهل شنیدین از دور خوشه حیف نیست این همه کشور با حال بعد بری دبی

احمد29 تير 1395 23:18
-20
پاسخ

سلام دوستان من یک هفته اونجا بودم به نظرم اونجوریام که ازش تعریف میکردن نبود.به خاطر اینکه کشور ٧٢ ملته .یک جاهاییش خوبه ولی ارزش یکبار دیدنو داره فقط.تنها جایی که بهم خیلی خوش گذشت کنار برج خلیفه بود چون شکوه بی نظیری داشت و شور و شوق ادمایی که اطرافش بودن جالب بود.فرهنگشون یک لول از ایران بالاتره.مخصوصا تو رانندگی.ولی بخوایم مقایسه کنیم ایران خودمون بسیار جذاب تر از این کشوره.توصیه میکنم برای خرید اگه میرین اشتباه منو نکنین چرن قیمتاش با ایران فرقی نداره حتی بعضی کالاها گرون تره.فقط پول ببرین واسه تفریح.

علی28 تير 1395 21:31

عالی بود و ممنون

ایران دخت 21 تير 1395 16:16
-77
پاسخ

هیچ وقت نرفتم . دوست هم نداشتم برم. به نظرم همه چیز اونجا مصنوعیه مخصوصا اون پیست اسکی...قلابیه و پوشالی!!!

کوروش27 خرداد 1395 09:49
-15
پاسخ

با نگاهی به کامنتها میبینم خانم های ایرانی عاشقانه از دبی تعریف میکنند و مردان عزیز نه چندان

esi23 خرداد 1395 11:24
-2
پاسخ

سلام. سه روز دیگه پرواز دارم. نه روز میمونم. ممنون از اطلاعاتتون. امیدوارم خوش بگذره

سلینا09 ارديبهشت 1395 02:31
-0
پاسخ

سلام به همه من خودم دوماه دبی زندگی کردم واقعا عالی بود با اینکه کویره ولی همه چیز داره امااااااا ایران با اینکه همه چیز داره هیچی نداره
هرکسی هم میگه غرب داره بزرگ نمایی میکنه الکی میگه واقعا هس که اینا میگن شما کافیه یه بار برید تو خیابونای اونجا رانندگی کنید میفهمید اونا کجا هستند وما کجاییممممم

ایلین04 ارديبهشت 1395 15:29
-2
پاسخ

به نظرم دبی واقعا عالیه نمیگم ایران خوب نیست اما من یک هفته رفتم خیلی بهم خوشگذشت اونجا همه خیلی شادن بعدش ک اومدم ایران یعنی خیابونارو که میدیدم میخواستم گریه کنم،،،ایران همه چیز داره به جزء شادی

رضا23 بهمن 1394 18:23

اقا من فردا ارائه دارم از جاذبه های گردشگری امارات .برام دعااا کنییییید.مطالبش بدرد نخور بود

 
Web Analytics