لست سکند: تور لحظه آخری | رزرواسیون هتل، رزرو بلیط هواپیما،تور نوروز 95، تور تایلند, تور دبی, تور مالزی, تور آنتالیا, تور استانبولاطلاعات کامل درمورد هتل‌ ها و انواع آنها

18 بهمن 1393 00:00 111 اطلاعات ضروری سفر

شاید این پرسش برای شما بارها پیش آمده باشد که اصطلاحاتی که آژانس های مسافرتی درباره هتل ها به کار می برند به چه معنایی میباشند؟ تفاوت FB با All در چیست؟ تفاوت تخت Twin با King در چیست؟ Resort به چه معنی میباشد؟ سعی کردیم در این پست به تمامی ابهامات شما پاسخ بدهیم تا با اطلاعات کامل تری نسبت به انتخاب هتل خود اقدام نمایید. با ما همراه باشید :

متل Motel:

متل تلفیقی است از دو واژه Motor و Hotel و اساساً ماهیت بین راهی داشته و معمولاً خارج از شهرها قراردارد . در تعریف متل می توان گفت که هتلی است که در آن مسافران می توانند با خودروی شخصی وارد شده و حتی خودرو را مقابل درب اتاق خود پارک نمایند . یکی از مشخصه های اصلی متل ها عدم وجود لابی در آنهاست چرا که میهمانان به مجرد وارد شدن به متل بدون نیاز به پیاده شدن کلید اتاق خود را از رسپشن دریافت نموده و مستقیماً به سمت اتاق خود رانندگی می نمایند.

هتل پانسیون Hotel Pension:

درشهرواقع شده و تعدادی اتاق ، سالن غذاخوری ـ به اندازه ای که بتواند غذای ساکنان اتاقها را تأمین نماید ـ کتابخانه و سالن مطالعه و اتاق تلویزیون درآن پیش بینی وآماده شده است. پانسیون معمولاً اتاق را به صورت ماهانه و یا سالانه اجاره داده و مشتریان دیگری را از خارج هتل برای صرف غذا نمی پذیرد . بر همین اساس معمولاً سالن غذاخوری پانسیون فقط به اندازه احتیاج اتاق ها در نظرگرفته می شود . درپانسیون ها مقرارت خاصی وجود دارد و مسافران می بایست در ساعات معیّنی برای صرف صبحانه ، نهار و شام سرمیزحاضرشوند وتا ساعت مشخصی نیز درب ورودی پانسیون باز است.

ریزورت هتل Resort Hotel:

به هتل هایی اطلاق می شود که معمولاً نزدیک چشمه های مواد معدنی و یا ساحل قرار دارند. (هتل های مخصوص استراحت )

هتل آپارتمان Apartment Hotel:

هتل مکانى است براى اقامت تا در آن از مسافر پذیرایى شود. حال اگر امکان پذیرایى در هتل کاهش یابد ، هتل آپارتمان شکل می گیرد . در هتل آپارتمان ها وسایل آشپزى وجود دارد و نیازى به رستوران احساس نمى شود . اقامت در هتل آپارتمان بسیار شبیه به اجاره آپارتمان است با این تفاوت که قرارداد اجاره ای وجود ندارد و مسافر هر وقت بخواهد می تواند با هتل تسویه حساب نموده و آنجا را ترک نماید . بر خلاف هتل ها که دارای شرایط سختی هستند هتل آپارتمانها دارای انعطاف پذیری بالائی بوده و انواع بسیار متفاوتی دارند . معمولاً شبیه هتل ها ساخته می شوندو دارای تعداد زیادی آپارتمان می باشند . دوره اقامت در آنها بسیار متفاوت بوده و از چند روز تا چند ماه متغیر است .معمولاً قیمت آنها از هتل های هم ردیف پایین تر است مسافرینی که در آن اقامت می گزینند آنرا به مثابه خانه خود انگاشته که موقتاً از محل اصلی زندگی آنها به دور است . بنابراین هرآنچه که در خانه فراهم است ممکن است در هتل آپارتمان نیز فراهم باشد

انواع هتلها بر حسب ستاره


هتل های 2 ستاره :


تمیزی و راحتی و دکوراسیون منظم و هماهنگ از الزامات این هتل ها می باشد . ارائه رتبه دو ستاره مستلزم داشتن بعضی و نه همه موارد زیر می باشد:
خانه داری بسیار خوب ، دکوراسیون جذاب و وجود تلویزیون رنگی در تمام اتاقها ، مبلمان با کیفیت، دارای رستوران با قابلیت ارایه سرویس در هر وعده غذایی ، استخر شنا ، خدمات رسانی به اتاق ها ، ورودی هتل با ظرفیت مناسب ، تخت هایی با اندازه معمولی و بزرگتر ، سرویس حمام خوب و زیبا ، قفسه های کافی ، امکانات تفریحی ، حوله و صابون با کیفیت بالا ، پرسنل آموزش دیده و لاندری و روم سرویس .

هتل های 3 ستاره :


در هتل سه ستاره خدمات به طور کامل ارایه می گردد و به طور شایسته مدیریت می شود ، این نوع هتل ها دارای چشم انداز زیبا و امکانات گسترده اند . ارائه رتبه سه ستاره مستلزم داشتن بعضی و نه همه موارد زیر می باشد :

نظافت و خانه داری و نگهداری عالی ، هال ورودی بزرگ با طراحی جذاب ، فضای پذیرش فعال 24 ساعته ، اتاق های بزرگ و راحت ، بدون سر و صدا با نور کافی و فضای نشیمن با دکوراسیون جذاب و گاهی نقاشی روی دیوار، مبلمان با کیفیت بالا ، سیستم مرکزی تهویه هوا و سیستم حرارتی ، اتاق های مفروش شده با کیفیت بالا و دارای تشک های عالی ، ترموستات کنترل درجه دما ، سرویس حمام زیبا که بعضی از آنها دارای وسایل آرایشی ، صابون وحوله با کیفیت عالی است ، دارای سوئیت اتاق لوکس ، محدوده زمانی گسترده جهت سرویس دهی به اتاق ها ، وجود دو دستگاه تلفن در اتاق یکی کنار تخت و دیگری در حمام یا روی میز ، استخر شنا در محوطه ساختمان یا نزدیک آن ، خدمات بیدار کردن ، وجود بیش از یک رستوران با غذای عالی ، امکانات تفریحی برای میهمان از قبیل سونا ، گلف و . . . ارایه خدمات ویژشه از قبیل اتاق ملاقات ، پارک اتومبیل توسط مستخدم .

هتل های 4 ستاره :


این هتلها نه تنها باید کلیه خدمات لازم را ارائه دهند بلکه باید از خود هویتی داشته باشند . تأمین راحتی و آسودگی میهمانان هدف اصلی کارکنان می باشد ، آنها آموزش دیده، کارآمد و آگاه و مؤدب می باشند این نوع هتل ها دارای امکانات متنوعی هستند . ارائه رتبه چهار ستاره مستلزم داشتن بعضی و نه همه موارد زیر می باشد :

خانه داری و نگهداری فوق العاده از هتل ، اتاق و فضای سبز ، طراحی ساختمان بصورت خاص و جالب ، هال ورودی لوکس، مبلمان بسیار خوب ، فضاهای عمومی ، آثار هنری ، کیفیت بالای فرش و گل تازه ، چشم انداز محیط طبیعی و فوق العاده ، فضای مناسب و دکوراسیون جذاب برای پذیرش ، رزوراسیون بسیار سریع و کارآمد ، کارکنان متعهد با یونیفرم ، وجود دربان ، مدیریت متخصص ، تجهیزات عالی رستوران و غذاهای متنوع ، خدمات رسانی عالی به اتاقها ، وجود اتاقهای بزرگ با نور کافی و مبل مناسب و زیبا ، دارای تلویزیون و دکوراسیون عالی و تزئین شده با کارهای هنری ، دو تلفن یکی در کنار تخت و دیگری روی میز ، دارای تشک راحت و پتوی اضافه و تخت های بزرگ و معمولی، سرویس دهی بصورت دو مرتبه در روز به اتاق ها ، حمام بسیار تمیز با صابون وسایل آرایش و حوله ، جعبه کمک های اولیه ، آیینه مناسب جهت اصلاح و آرایش، سیستم خشک کن دست ، در اختیار قرار دادن لباسهای راحت به میهمانان ، سیستم روشنایی هوشمند در حمام و اتاق خواب و سایر امکانات مثل حمل و نقل ، روزنامه رایگان و ...

هتل های 5 ستاره:


این نوع هتل ها در ردیف اول قرار دارند . قوانین واستاندارد مربوط به هتل پنج ستاره و کیفیت آن همواره باید ثابت نگه داشته بشود . ارائه رتبه پنج ستاره مستلزم داشتن بعضی و نه همه موارد زیر می باشد :

معماری و دکوراسیون زیبا و منحصر به فرد ، نگه داری و خانه داری منحصر به فرد و مستمر ، دارای بیش از 100 اتاق ، هال ورودی ، اتاق مهمان ، فضای عمومی تزئین شده با کارهای هنری ، مفروش شده با کیفیت بالا ، لابی بسیار زیبا ، دفتر پذیرش بسیار منظم در فضای کافی و آرام ، دارای نگهبان و سرویس 24 ساعته ، پرسنل آموزش دیده و متعهد ، تزئین اتاقها با استفاده از اشیاء عتیقه ، دارای 3 تلفن ( کنار تخت ، روی میز و داخل حمام ) ، تمیز کردن اتاق بصورت دو مرتبه در روز ، سرویس حمام زیبا و مدرن ، دارای رستوران عالی و غذاهای متنوع و سرویس غذا دهی ، امکانات رستوران جذاب ، سرویس حمل و نقل ، مغازه و فروشگاه پوشاک ، یخچال در داخل اتاقها با انواع .

کارکنان در هتل 5 ستاره : بسیار مرتب و یونیفرم پوشیده با لباسهای شیک ، مؤدب وآگاه و کارآمد و روابط عمومی خوب ، نسبت به رفع نیازهای مهمانان متعهد هستند و بسیارعالی سرویس می دهند . دارای مدیر حرفه ای و متخصص ، سازگاری و هماهنگی سرویس ها ، تداوم نگهدارى وخانه داری بی عیب و نقص اجزاء اصلی و اساسی برای حفظ درجه 5 ستاره می باشند .

نکته مهم : نکته مهم درباره ستاره هتل ها و هتل آپارتمان ها اینست که « هتل ها را از یک تا 5 ستاره طبقه بندی می نمایند در حالی که مهمانپذیر ها، مهمانسراها و هتل آپارتمان ها را از یک تا 3 ستاره طبقه بندی می نمایند . به تعبیرى دیگر هتل آپارتمان 3 ستاره با هتل 5 ستاره برابرى مى کند و این دو نوع از مراکز اقامتى از نظر کیفیت و خدمات دهى در گروه خودشان بهترین هستند.»

انواع هتل:


هتل تجارتى Commercial Hotel
هتل حومه شهر Sub-urban Hotel
هتل شهرى Urban Hotel
هتل با فضاى بازمیانى Atrium Hotel
هتل بزرگ Meca Hotel
هتل گرد همایى Convention Hotel
هتل فرودگاه Air port Hotel
هتل مسکونى براى مهمانانى که اقامت طولانى دارند Lodging Type Hotel
هتل بازیهاى شبانه Night Clup Hotel
هتل سوپر لوکس Super Lux Hotel
هتل تمام سوئیت Suite Hotel
هتل باسوئیت هاى یک طبقه هاى پراکنده BungalowSuite Hotel
متل بین راهى Motel
متل متوسط میان راه Motor inn
هتل ارزان قیمت Budget inn
هتل تفریحى Resort Hotel
هتل آپارتمان Apartment Hotel
هتل مالکیت زمانى مشترک Time Sharing Hotel
هتل مالکیت مشترک Condominium Hotel
پانسیون Boarding House
مهمانسرا Guest House
مسافر خانه، استراحتگاه Hostel
خوابگاه Dormitory
هتل کازینو Hotel Cazino


انواع اتاق های موجود در هتلها


سوئیت اداری Office Suite
سوئیت کنفرانس Conference Suite
سوئیت کوچک Mini Suite
سوئیت معمولی Junior Suite
سوئیت دو لوکس Deluxe Suite
سوئیت دوبلکس Doublex Suite
سوئیت مسافرین مهم Vip Suite
سوئت مجلل Imperial Suite
سوئت محصور Pent house Suite
سوئت ماه عسل Fiesta Suite
سوئیت ماه عسل (برای اقامت ) Dolcevita Suite
سوئیت یک نفره Single Suite
کابانا Cabana
استودیو Studio
آپارتمان Apartement
بنگلو Bungalow
اتاق های دور Remote Function
اتاق های تو در تو Connected Room
اتاق با بالکن Balcony Room
اتاق با استخر خصوصی Room With Private Pool
اتاق ضیافت Banquet Room
اتاق خانواده Family Room
واحد های فامیلی Family Units
اتاق معمولی با حمام Room With Bath
اتاق با چشم انداز جنگل Woods View Room
اتاق معمولی بدون حمام Room Without Bath
اتاق نشیمن یا سالن پذیرایی Parlor

انواع اتاق


اتاق یک نفره : اتاق یک نفره که سینگل نامیده می شود . دارای یک تخت می باشد و اختصاراً با علامت SGL نشان داده می شود .

اتاق دو نفره : اتاق دو نفره که دبل یا توئین نامیده می شود . دبل یعنی اتاقی که یک تخت دو نفره به هم چسبیده دارد و توئین اتاقی است که دو تخت مجزا دارد و اختصاراً با علامت DBL نشان داده می شود .

اتاق سه نفره :اتاق سه نفره که تریپل نامیده می شود . دارای 3 تخت تک نفره و یا یک تخت تک نفره و یک تخت دونفره به هم چسبیده می باشد و اختصاراً با علامت TPL نشان داده می شود .

سوئیت Suite: به اتاقی گفته می شود که قسمت جلوی آن مختص پذیرایی و پشت آن اتاق خواب قرار گرفته است ، در بعضی از هتل ها قسمت پذیرایی در پایین و چند پله بالاتر اتاق خواب و حمام قرار دارد ( دوبلکس ) البته می توان در سوئیت یک آشپزخانه کوچک نیز دایر نمود .

آپارتمان Apartment :عبارت است ازیک هال و پذیرایی با یک ، دو و یا سه اتاق خواب که هر کدام دارای دو تخت است . در صورتی که دواتاقه باشد، معمولاً یک اتاق ( دبل ) یک تخت دو نفره و اتاق دیگر توئین، دو تخت یک نفره خواهد داشت .هر آپارتمان یک حمام مشترک دارد و یک آشپزخانه کوچک.معمولاً در قسمت پذیرایی به تعدادکافی صندلی یا مبل راحتی وجود دارد.


استودیو Studio : به اتاقهایی گفته می شود که در بدو ورود به شکل اتاق پذیرایی دیده می شود ولی در صورتی که مبلها یا کاناپه ها را به صورت تختخواب در آورند حکم اتاق خواب را خواهد یافت، از این رو روزها اتاق پذیرایی و شبها اتاق خواب است .البته کاناپه ها طوری ساخته شده اند که می توان بالش و پتو و ملحفه را داخل آن جای داد. اتاق استودیو حمام نیز دارد، استودیو می تواند آشپزخانه کوچکی نیز داشته باشد .

کانکتد روم Connected Room : دو اتاق تودرتو را می گویند، هر دو اتاق به راهرو اصلی هتل راه دارد و هر کدام به تنهایی یک اتاق کامل است و حمام جداگانه ای هم دارد، این دو اتاق به وسیله یک در از وسط به هم متصل است. چنانچه یک خانواده چهار نفره ، چنین اتاقی را درخواست نماید ، بچه ها در یک اتاق و پدر و مادر در اتاق دیگر اقامت خواهند نمود ، بدون این که درب راهرو اصلی را باز کنند، دو اتاق از درب وسط می توانند با هم در ارتباط باشند.
کابانا Cabana :اتاقی است هم کف، که پنجره آن به محوطه ای باز می شود که متصل به استخر شناست. ساکن چنین اتاقی می تواند برای تعویض لباس از اتاق مخصوص خود استفاده نماید .
فیستا سوئیت Fiesta Suite : این نوع سوئیت ها معمولاً در هتل هائی قرار دارند که دارای سالن عروسی است و پس از پایان مجلس عروسی ، برای استراحت و خواب در اختیار عروس و داماد قرار می گیرد . معمولاً مخارج این سوئیت قبلاً جزو هزینه های مجلس عروسی منظور گردیده و حساب جداگانه ای ندارد .
اتاقهای دیگری هم در هتلها و متلها وجود دارند که بنا به علاقه وتمایل مسافران دراختیار آنان گذاشته می شود که عناوین آنها در جدول "انواع اتاق " آورده شده است .انواع تخت در هتل


تخت سالن پذیرایى- کاناپه قابل تبدیل به تخت Bed- parlor
کاناپه تبدیل به تخت Bed-Studio=Convertible Sofa
کاناپه تبدیل به تختخواب Convertible Couch
مبل تختخوابشو Sleeping Couch
تخت دیوارى Folding-up bed
تخت تاشو Roll-A-Way-Bed
یک تخت یکنفره Single
دو تخت جداى تکنفره Twin
یک تخت دونفره Double
یک تخت دونفره و دو تخت تکنفره Twin Double
تخت دونفره بزرگ Queen Size
تخت بزرگ King Size
تخت دوبل دوبله Double- Double Bed
تخت با تشک آبى Water Bed
تخت دو طبقه Bunk Beds


انواع تخت های موجود در اتاق های هتل در جدول "انواع تخت " آورده شده است لیکن در اینجا لازم است مسافرین با تخت اضافه و تخت بچه بیشتر آشنا گردند .

اکسترا بد Extra Bed ـ تختخواب تاشو
چون تعداد افراد بعضى از خانواده ها زیاد و بیش از تعداد تختخوابهاى اتاق است، ناچار استفاده از تخت اضافى ناگزیر خواهد بود . تختخوابهاى اضافى را اکسترابد مى نامند. این تختها در طبقات هتل وجود دارد و براساس فرمى که رسپشن به خانه دارى مى دهد، در اختیار اتاقها گذاشته مى شود. این تختها از نوع تاشو مى باشند و علت این که بایستى طى صدور فرمى تحویل شود این است که بابت تخت اضافى، وجه اضافى از مسافر دریافت مى شود که به حساب اتاق منظور مى گردد. از این فرم نسخه اى نیز به کشیر (صندوق ) مى رود تا وجه تخت اضافى به حساب اتاق نوشته شود .

تختخواب بچه
مسافرینى که بچه همراه مى آورند، معمولاً نیاز به تختخواب بچه دارند، زیرا تختخوابهاى مسافرین براى بچه مناسب نیست و احتمال دارد بچه از روى تختهاى معمولى و مخصوص بزرگسالان به زمین بیافتد . این نوع تختها هم طى فرمى که قبلاً اشاره شد به اتاق ، اضافه مى شود و وجه اضافى نیز به حساب منظور مى گردد. تختخواب بچه ،رو تشکى مشمع نیز دارد که مانع از رسیدن رطوبت از بچه به تشک مى شود.

انواع سرویس در هتل ها


O.R) Only Room): یعنی اتاق جهت اقامت بدون هیچگونه وعده غذائی.

B.B) Bed & Breakfast): یعنی اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه در روز.

H.B) Half Board): یعنی اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه و یک وعده نهار یا شام. مثلاً سرویس H.Bدر دبی معمولاً به یک وعده صبحانه و یک وعده نهار اطلاق گردیده در حالی که همان سرویس در ترکیه (منطقه آنتالیا و منطقه دریای اژه) به یک وعده صبحانه و یک وعده شام اطلاق می گردد.

F.B) Full Board): یعنی اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه ، یک وعده ناهار و یک وعده شام. در بعضی از هتل ها این سرویس بصورت سرویس Full board plus یعنی اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه ، یک وعده ناهار ، یک وعده شام هنگام صرف ناهار و شام ارائه می گردد .

ALL ) َAll Inclusive): یعنی اتاق جهت اقامت همراه با تمام وعده های غذائی شامل صبحانه ، ناهار ، عصرانه و شام و  . این سرویس معمولاً در هتل های واقع شده در شهرهای ساحلی نظیر کوش آداسی ، بودروم ، مارماریس ، آنتالیا و . . . ارائه می گردد و بسته به نوع ارائه شده مثلاً تولید داخل یا خارج کشور و اینکه در چه ساعاتی از شبانه روز ارائه می گردد دارای واژه های متفاوتی است نظیر Ultra All Inclusive و Maximum All Inclusive. در بعضی از هتل هائی که چنین سرویسی ارائه می گردد استفاده رایگان از ورزشهای آبی از قبیل جت اسکی ، اسکی روی آب ، غواصی ، ماساژ و . . . برای یکبار در طول اقامت جزئی از سرویس می باشد .


اصطلاحات مربوط به سن مسافر

بزرگسال Adult : به افراد بیش از 12 سال اطلاق می گردد و با علامت اختصاری ADL نشان داده می شود .
اطفال 2-6 سال Child: کودکانی هستند که معمولاً در هتل ها به آنها تخت اختصاص نمی یابد و با علامت اختصاری CHD2-6 نشان داده می شود .
اطفال 6-12 سال Child: کودکانی هستند که معمولاً در هتل ها به آنها تخت از نوع سفری اختصاص می یابد و با علامت اختصاری CHD6-12 نشان داده می شود .
نوزاد Infant: به کودکان زیر دوسال اطلاق می گردد که معمولاً در هتل ها به آنها تخت اختصاص نمی یابد و با علامت اختصاری INF نشان داده می شود .


منبع : سایت اینترنتی www.hoteldari.com مجموعه مقالات آقای اصغر ژیان دربندى


نظرات
مرتب سازی نظرات بر اساس:
سید علی موسوی01 بهمن 1394 09:21

عالی بود ممنون
فقط عبارت SPA رو یادتون رفته بود توضیح بدید

maria30 دى 1394 22:47

سپاس بابت مطلب بسیار مفید و ارزشی که به درخواست بنده دادید و دوباره این مطلب رو گذاشتید پاینده باشید

mariaeskandari07 آبان 1394 04:14

بسیار عالی و مفید سپاس از توضیحاتتون

علی06 آبان 1394 23:44

عالی بود
ممنون

سوگند28 مهر 1394 10:43

سلام، در ارتباط با هتل از نوع Boutique توضیحی ندادید، میگید به چه معناست و با ریزورت چه تفاوتی داره؟

Pooyan11 مهر 1394 15:55

Mamnoon ali bud

arash26 شهريور 1394 20:09

عالی بود خیلی کمک می کنه این توضیحات

نسرین05 شهريور 1394 09:36

ممنون از اطلاعات مفیدتون
آیا هتل uall دبی هتل بابل الدهر در تابستان برنامه های سرگرم کننده دارد ؟ ارزش رفتن در تابستان را دارد ؟ ما فقط برای استراحت میخوایم بریم .

اصغر30 مرداد 1394 20:17

عالی

hossein mousavi15 مرداد 1394 20:01

Presidential suite کوو؟

samira28 تير 1394 01:02

عالی بود ممنون

مسعودرضا26 تير 1394 15:15

ممنون و سپاس از اطلاعات خوبی که در اختیار گذاشتید

حسین24 تير 1394 13:32

عالی بود ممنون

amir01 تير 1394 17:31

این نوع اتاق چه امکاناتی داره
SUPERIOR ROOM

نشمین24 خرداد 1394 16:24

عالی بود واقعا عالی ممنون

رشیدی 20 خرداد 1394 10:38

با سلام مطالبتون عالی و کاربردی بود .ممنون

کریم03 خرداد 1394 13:00
-8
پاسخ

u all یعنی چی ؟

حسن10 مرداد 1394 21:43

توضیحات عالی بودند .. با تشکر

یاسمین01 خرداد 1394 02:28

std یعنی چه

لینا19 ارديبهشت 1394 14:21

مرسی که هستین

mahsa17 ارديبهشت 1394 10:41

واقعا ممنون.اطلاعات خوبی در اختیارمون قرار دادید

وحید27 اسفند 1393 12:46
-1
پاسخ

ممنون از اطلاعات مفیدتون

dohktar bahal17 اسفند 1393 23:55

سلام.آیا خودمون اینترنتی هتل موردنظر روانتخاب ورزور کنیم یا آژانسهایی هواپیمایی که تورمسافرتی ثبت نام میکنن؟

hosein17 اسفند 1393 21:18

سلام خسته نباشید آفر ویژه تور انتالیا دراین جمله آفر به چه معناست؟متشکرم اگه جواب بدین

حسین21 اسفند 1393 15:13

سلام دوست عزیز به این معناست که تور به دلیل نزدیک بودن تاریخ حرکت و چارتر بودن اتاق ها اقدام به فروش تور زیر مبلغ پایه میکند تا از ضرر زیان بیشتر جلو گیری کند در واقع مبلغی نزدیک به قیمتی که پای خود آژانس در اماده دریافت میکنند حتا بعضی مواقع از قیمت بلیط رفت و برگشت همان کشور یا شهر هم کمتر میشه

سعید 13 اسفند 1393 02:17

سلام من میخوام برم ارمنستان از توضیحات ممنونم کدوم هتل بهتره من همسرم

Mohsen12 اسفند 1393 22:04

کاملاً تخصصى و کاربردى بود
متشکرم

رامین حسنوند12 اسفند 1393 15:47

اطلاعات مفیدی بود

محسن10 اسفند 1393 13:38

عالی بود

محمد نوروزی04 اسفند 1393 22:48

عالی بود.

محمد24 بهمن 1393 01:26

سلام
ممنون از توضیحات خوبتون.

نادری18 بهمن 1393 18:59

از اطلاعاتتون خیلی استفاده کردم.مختصر ومفید هستن.
متشکرم

حسین شریفیان 13 بهمن 1393 20:00

بسیار عالی بود ممنون از زحمات شما

فرشاد13 بهمن 1393 18:59

ممنونم بسیار کامل بود

علی rsh13 بهمن 1393 14:27

عالی بود....

فرشاز26 دى 1393 14:14

ممنونم تبدیل به یه بانک اطلاعاتی کامل شده اید

عباس16 دى 1393 11:11

خیلی ممنون ازتوضیحات بسیار مفید تون

مجید08 آذر 1393 21:25

با سلام
بخشید خواستم بدونم در دبی مثل ایران خودمون مهمانخانه یا مسافرخانه هم موجوده ؟ که هزینش هم پاین باشه
با تشکر از شما و سایت عالیتون

Amineh06 آذر 1393 10:28

باسلام من از تمام پستاتون استفاده بردم ممنونم

وحید05 آذر 1393 12:42

عالی

الناز08 آبان 1393 22:09
-6
پاسخ

سلام می خواستم بدونم هتل ها به دختر مجرد هم اتاق میدن؟

مرضیه20 آبان 1393 13:03
-0
پاسخ

منم همین سوالو دارم چون بخاطر نبود همسفر مجبورم تنهایی مسافرت برم

مریم25 آبان 1393 10:55

سلام دوست عزیز توی تالار گفتمان (بالای همین سایت نوشته) عضو بشید تا بتونید از تجربیات من و دوستانمون در این زمینه استفاده کنید. موفق باشید

dohktar bahal17 اسفند 1393 23:02

سلام.من اولین بارمه میخوام تنهایی برم سفرکیش.ایاهتلها به دختر مجرداتاق میدن؟تورگروهی باتورلیدرچه فرقی داره؟ایا آژانسهای شهرستان تورگروهی دارن

محمد11 مهر 1393 19:59

احسنت ،خیلی جامع و کامل بود

رزیتا22 شهريور 1393 13:34

سلام هزینه هتل برای یک نفر اتاق دو تخته همون هزینه دو نفر در اتاق دو تخته میشه؟ یا باید دوبرابر بده؟ یا اینکه نمیتونه اتاق دو تخته بگیره و باید سینگل یک تخته بگیره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

رضا20 شهريور 1393 18:10

با سلام و احترام
من قصد سفر به ارمنستان را دارم میخواسم بدونم پذیرش مهمان در هتل single امکان پذیر است یا خیر؟

رادوین26 مرداد 1393 12:18

ممنون از اطلاعاتی که دادین .سرافرازمون کردین .قدم روی چشم ما گذاشتین

صادق15 تير 1393 12:49
-2
پاسخ

خیلی سپاسگزارم ممنون بسیار مفید بود

شیدا10 تير 1393 12:46
-3
پاسخ

این هتلها از لحاظ امنیتم باهم فرق دارن؟ برای خانمای مجردی که تنها سفر میکنن هتل 3ستاره میتونه مناسب باشه؟

امید12 تير 1393 07:50
-1
پاسخ

بنا به تجربه شخصیم عرض میکنم
به هیچ وجه هتل 3 ستاره رو برای سفر انتخاب نکنید
مخصوصا شما که میخواید تنهایی سفر کنید
تا جای ممکن هتل 5 ستاره تاپ رو انتخاب کنید
هتلهایی که قبلا از مسافرای دیگه شرایط محیطی و کیفی اون رو مطمن شدید
کمی جستجو در اینترنت و سایتهای معتبر اطلاعات مفیدی میده
نمیگم ستاره های بیشتر همیشه به معنای بهتر بودنه
اما مثه یه فیلتر آدمهای نامناسب رو از مسافرای خوب جدا میکنه

سفر خوش
موفق باشید

شیدا12 تير 1393 14:41
-7
پاسخ

خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی خوبتون. یه سوالم دارم با توجه به اینکه هزینه سینگل گرونتره و تنهایی سفر کردنم لطفی نداره آژانسا میتونن در این مورد کمک کنن؟ چون پیدا کردن همسفر خوب اونم خانم واسه هم اتاق شدن مشکله. اصولا راهی هست که بشه راحتتر یه همسفر خوب پیدا کرد؟ قبلا از راهنمایی شما تشکر میکنم

جواد15 تير 1393 13:30
-2
پاسخ

سلام، لطفاً اگر راهی پیدا شد به من هم معرفی کنید. چون هزینه مسافرت به تنها یی گرونه و همسفر پیدا نمیشه و من هم دوست دارم همیشه به سفر برم

با تشکر

کاظمی19 شهريور 1393 13:57
-2
پاسخ

سلام من دوس دارم سالی حداقل دو بار برم سفر ولی بعضی وقتا از دوستان کسی برنامه سفر نداره و اینجوری چون هزینه بالاست منم نمیتونم برم. میخواستم بدونم اگه از آژانسها درخواست کنیم برامون هم سفر پیدا میکنن؟؟؟؟؟ یا راه دیگه یی پیشنهاد میکنید؟ ممنون میشم راهنماییم کنید خیلی مهمه مرسی

زهرا25 آبان 1393 10:51

چرا کسی راه حلی واسه این مشکل پیشنهاد نمیده؟ خوب ما مثلا جوونیم میخوایم از فرصتها استفاده کنیم بریم سفر استراحت کنیم تجریه کسب کنیم ..ولی با این نرخ دلار خیلیا نمیتونن برن. لاقل یه راهی پیشنهاد کنید که بشه همسفر خوب پیدا کرد تا حداقل هزینه ها کمی واسمون پایین دربیاد. تورو خدا یکی کمک کنه...

کامبیز09 بهمن 1393 13:42

سعی کنید دوستان خود را برای سفر مجاب کنید چون نمی شود ناشناخته به هر کسی اعتماد کرد و او را به عنوان هم اتاقی قبول کرد. موفق باشید

کامبیز03 تير 1393 08:24

با توجه به اینکه ساعت chek out هتلها ١٢ ظهر میباشد . در مورد هتل all ایا مى توان در روز chek out از نهار هتل استفاده کرد.

kazem25 فروردين 1393 05:47
-6
پاسخ

با عرض سلام و وقت بخیر یکی از دوستان برای رزرو هتل در کشور چین جلوی لیست اتاق ها به کلمه state برخورد کرده که با اعداد 10 و یا 5 و 1 مشخص شده ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید این کلمه در هتل داری به چه معنی هست و معنی 10 یا 5 و 1 چی هست ؟ با سپاس از شما

khatereh220 فروردين 1393 09:17

لام به نظر من اطلاعات شما در مباحثی که به آن پرداختی کامل است اما قابل به ذکر ات که در هتل مباحث زیادی برای صحبت کردن دارد. لطفا درباره خانه داری ولاندری در هتل نیز مططالبی را منظور کنید.

shideh06 فروردين 1393 10:32

ممنون از اطلاعاتی که دادین

nassim04 فروردين 1393 10:37

mamnoooooooooooooooooooooon ali boooooooooooooooooood

سعیده27 اسفند 1392 10:25

سلام در تور انتالیا ثبت نام کرده ام من و همسرم و پسر 14 ساله ام که سه نفر کامل هزینه داده ایم . وچر تحویلی هتل مشخصات room نوشته شده 1DBL , 1 EXT در تماس با مسئول تو ر چرا برای پسرم تخت اکسترا نوشته شده با برخوردی بد گفتند که مدلش همین است حال آنکه از نظر من هر مشخصاتی در وچر ما نوشته شود هتل همان مشخصات را در اختیار ما خواهد گذاشت . لطفا راهنمایی فرمایید . برای پیگیری چه باید بکنم چون من نمی خواهم تخت اضافه بگیرم اتا ق تریپل می خواهم . لفا حتما راهنمایی فرمایید .

saji11 ارديبهشت 1393 10:00

سلام دوست عزیز...به احتمال خیلی زیاد اونا توی یک اتاق دو نفره بجز 1 تخت دابل (دونفره) 1 تخت اضافه براتون گذاشتن و اتاق سه نفره نداشتن...برای همین زدن 1 دابل 1 اکسترا

haman21 اسفند 1392 13:10

جهت اطلاع دوستان اصطلاح(N/A) در پکیج تورها که در کنا ر هتل ها قرار می گیرد ONLY ROOM-است یعنی هتل بدون هیچ وعده غذایی-از طرف دیگر هتل های سنتی (تغییر کاربری خانه های سنتی و قدیمی به هتل) وهمچنین هتل باغ (تبدیل خانه باغ های قدیمی با معماری سنتی به هتل)و هتل روستایی نیز در مورد انواع هتل های موجود در ایران صدق میکند. باتشکر

Hadi17 اسفند 1392 11:08

مطالب بسیار جامع و مفید بود با تشکر از شما

ali12 اسفند 1392 14:53
-7
پاسخ

uall به چه معناست؟

samira12 تير 1394 11:48

All:به خدمات هتلهای اتلاق می شه که جهت اقامت با کلیه سرویسهای غذایی از جمله صبحانه . ناهار. شام میان وعده . عصرانه آبمیوه های محلی و تولیدات خود کشور ترکیه را در بر می گیرد که سیستم ال در هتلهای 3 و 4 و 5 ستاره می باشد.
Uall:به سرویسی اتلاق می شود که تمام موارد و سرویس غذایی که در ال وجود دارد دارا ولی آبمیوه از ساعت 24 شب به بعد هم سرو می شود که البته از نظر استاندار هتلی که اولترا ال می باشد خدمات غذایی با کیفیت بالا ارائه نماید

اسماعیل04 اسفند 1392 15:37

متشکرم إز اطلاع رسانی شما
با تشکر اسماعیل حبیب زاده

وحید25 بهمن 1392 22:24

با سلام.
خیلی کامل بود ممنون...اگه بررسی هتل تا7ستاره باشه خیلی خوب میشه.

aghel27 دى 1392 13:40

با سلام

خیلی ممنون از مطالب مفیدتان
لطفا معنی این کلمات را هم بفرمایید:

هتل
لابی
رسیپشن
تور

ممنون
عاقل

حمید رضا26 آذر 1392 18:46

با سلام من دنبال یک هتل سه یا چهار ستاره در پاتایا میگردم که سوئیت سه خواب داشته باشه و شارژ مهمان هم نداشته باشه با تشکر از لطف شما

علی15 آبان 1392 10:29

باسلام میخواستم بدونم درانتالیا مارماریس هتل های زیادی وجود داره با انواع شرایط صحبت من روی food facilites،بعضی از هتل ها نوشته اند full boardوdinner a la carteوهمچنین برای شام ایا ما زمان رزرو یک اطاق باید یکی ازاینها را انتخاب کنیم یامثلا گفته full boardیعنی تمام وعده ها به همراه اطاق میشه شبی 80 هزارتومان یا 60هزار تومان ؟

آنیتا04 مهر 1392 10:58

خیلی خیلی ممنون از اطلاعات کاملتون مفید و جامع بود
با آرزوی موفقیت و پیشرفت روز افسون شما

انیتا04 مهر 1392 10:39

خیلی ممنونم از اطلاعتتون برای رزرو هتل واقعاً این اطلاعات لازمه . من در اثر بی اطلاع بدون از امکانات uall و all تمام سفرهام رو از uall استفاده میکردم اما الان متوجه شدم که یا من از تمام امکاناتی که در اختیارم بوده استفاده نکردم یا تورها all رو بجای uall بهم انداختن . بهر حال ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه هستش و من خیلی از شما ممنونم بخاطر اطلاعتی که در اختیار مردم گذاشتین خیلی کامل و خوب بود

رضا21 مرداد 1392 03:16
-3
پاسخ

سلام و تشکر میکنم از این همه دقت در ریزه کاری برای سهولت سفر و همچنین کمک به سهولت انتخاب مسافر . این سرویس شما حکایت از دیدگاه حرفه ای شما و تخصص شما در کارتان است و جالی بسی خوشحالی ایست که در این کشور که شخصیت پشیزی بها ندارد شما به این مهم بها دادید و به این خوبی همه چیز را توضیح دادید . از شما و مدیریت صد درصد محترم و متشخص شما بسیار سپاسگذارم و یقین بدانید هرگاه و از هر کجا و به هر مدت قصد سفر داشته باشم حتما حتما حتما همه زحمت را به شما محول میکنم و از خدمات شما استفاده خواهم کرد . این حد اقل کاریست که می توانم در پاسخ به این حرکت خوب شما داده باشم . با ارزوی توفیق روز افزون شما . ارادتمند . رضا طاهری

شیرازی17 مرداد 1392 02:18

باسلام لطفا ارزانترین قیمت اتاق پانسیون رادرترکیه (انکاراواستاتبول) برای من ایمیل کنید. باتشکرقبلی ازشما

kha30 تير 1392 17:02
-10
پاسخ

در قسمت خدمات بعضی از هتلهای تایلند N.A را دیدم .می خواستم بدونم یعنی چی ؟از مدیر سایت یا سایر دوستان اگه کسی می دونه لطفا به من بگه.مرسی

alale30 تير 1392 11:18
-15
پاسخ

معنی خدمات uall در هتل ها رو می خواستم بدونم

elahe23 تير 1392 21:55

با سپاس بسیار از شما .بالاخره یک سایت پارسی زبان پیدا شده که به طور کامل وجامع اطلاعات مورد نیاز برای مسافران را در اختیارشون قرار بده.خسته نباشید

هومن خشنود08 تير 1392 15:14

ممنون و متشکرم ، اطلاعات کامل و عالی بود.

ساسان 05 تير 1392 11:57

O.R(Only Room): یعنی اتاق جهت اقامت بدون هیچگونه وعده غذائی European plan

B.B (Bed & Breakfast): یعنی اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه در روز American plan

H.B (Half Board): یعنی اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه و یک وعده نهار یا شام. مثلاً سرویس H.Bدر دبی معمولاً به یک وعده صبحانه و یک وعده نهار اطلاق گردیده در حالی که همان سرویس در ترکیه (منطقه آنتالیا و منطقه دریای اژه) به یک وعده صبحانه و یک وعده شام اطلاق می گردد. Modified American plan

F.B(Full Board): یعنی اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه ، یک وعده ناهار و یک وعده شام. در بعضی از هتل ها این سرویس بصورت سرویس Full board plus یعنی اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه ، یک وعده ناهار ، یک وعده شام و ....... هنگام صرف ناهار و شام ارائه می گردد . Full American plan

ALL ) َAll Inclusive) :یعنی اتاق جهت اقامت همراه با تمام وعده های غذائی شامل صبحانه ، ناهار ، عصرانه و شام و .......های رایگان . این سرویس معمولاً در هتل های واقع شده در شهرهای ساحلی نظیر کوش آداسی ، بودروم ، مارماریس ، آنتالیا و . . . ارائه می گردد و بسته به نوع... ارائه شده مثلاً تولید داخل یا خارج کشور و اینکه در چه ساعاتی از شبانه روز ارائه می گردد دارای واژه های متفاوتی است نظیر Ultra All Inclusive و Maximum All Inclusive. در بعضی از هتل هائی که چنین سرویسی ارائه می گردد استفاده رایگان از ورزشهای آبی از قبیل جت اسکی ، اسکی روی آب ، غواصی ، ماساژ و . . . برای یکبار در طول اقامت جزئی از سرویس می باشد .
به امید روزی که برای همه ایرانیان ارزش قائل بشوند وایران نیز مانند دیگر کشور ها زمینه ورودتوریست فراهم شود

برگرفته از سایتهای مختلف

سنجر25 خرداد 1392 00:43

ممنون از اطلاعاتتون
من توی یه هتل 5ستاره ام ولی امکانات 5ستاره رو نداره
میخواستم بدونم این ستاره هارو چه سازمانی بهشون میده؟

مهدی 14 خرداد 1392 15:36
-11
پاسخ

با تشکر و سپاس از اطلاعاتتون تنها نکته ای که می خوام بدونم اینه ( آفر ) چیه؟

حسین نانکلی12 خرداد 1392 00:28


سپاس فراوان از اطلاعات مفید در سایت...
بدرود.

memo25 ارديبهشت 1392 08:51

خیلی خیلی ممنون از توضیحات و از سایت خوب شما .
برایتان موفقیت آرزو می کنم

narges19 ارديبهشت 1392 14:40

ممنون بسیار عالی بود و کامل

mehdi18 ارديبهشت 1392 22:08

مرسی بسیار کامل و خوب بود

mehran18 ارديبهشت 1392 15:10

عالی بود ممنون

مینا18 ارديبهشت 1392 11:52

خیلی خیلی ممنونم ذهنمو خیلی درگیر این سؤالات کرده بودم مطالبتون عالی بودند.

nassim21 فروردين 1392 15:26

محتوی سایتتون خیلی خوبه و علاوه بر آگاهی از تورها می شه اطلاعات مفیدی را در داخل سایت پیدا کرد. خیلی ممنون که وقت می زارین که همچین سایت مفیدی را ارائه دهید

سعیدی16 فروردين 1392 12:39

باسلام ایا در مالزی تور uallوجود دارد

براهیم02 فروردين 1392 21:34

سپاس فراوان از اطلاعات مفید در سایت.

مجمد افتخاری18 اسفند 1391 15:45

سلام ممنونم از مطالب . اگه اامکان داره در مورد غذا ونوشابه و انواع رسترانها و روشهای پذیرایی برام مطلب با ریزترین جزییات ارسال کنید

amir mohamd13 اسفند 1391 20:25

سلام ممنون از اطلاعات مفید تون لطفا در مورد کازینو وکلاپ های هتل ها هم توضیح بدین

حمید01 اسفند 1391 12:27

یا سلام و سپاس؛
لطفاً در مورد مشخصات هتلهای 6 ستاره و 7 ستاره هم توضیح دهید و اینکه آیا در ایران هم داریم؟!
متشکرم

علی30 بهمن 1391 10:16

باسلام وتشکرازمطالب ارزنده متاسفانه بااین وضع اقتصادی کسی نمیتونه به معیشت خانواده برسه تا چه برسه که هوای سفر به سرش بزنه

امید29 بهمن 1391 16:38

عالی بود

maryam6529 بهمن 1391 14:14

از توضیحات خوبتون ممنون

mohamad08 بهمن 1391 18:47

واقعا عالی بود. خسته نباشید و امیدوارم تورهای شما همیشه جزو بهترینها بمونه.

shirin14 دى 1391 23:07

بسیار عالی و مفید بود.بی نهایت متشکرم.

ali08 دى 1391 19:33

مفید بود متشکرم..اما چه فایده بااین گرونی دلار ما که دیگه فکر نمیکنیم بتونیم جایی بریم..!!!!

Rasoul08 دى 1391 17:34

باتشکر از اطلاعات مفیدتان

سعید ق08 دى 1391 16:27

عالی بود..... مدتها بود در ایمیل هاتون که میدیدم برام سوال بود ممنون

mah17 آذر 1391 13:14

thankyou
very efficient and useful for me

ف.میرزایی29 آبان 1391 14:58

بادرودفراوان..عالی بود.دستتون دردنکنه..کلی اطلاعات مفیدگرفتم..مطالب جالبی بود.باتشکرفراوان ازاقای دربندی.

sina19 آبان 1391 00:48

دستتون درد نکنه واقعا مفید بود.

شهرام کهزاد04 مرداد 1391 08:02

با سلام و تشکر فراوان ، اطلاعات در مورد هتل ها بسیار مفید می باشند دست شما درد نکند متشکرم

Ali86630 تير 1391 13:18

با سپاس فراوان - همیشه معنی اصلی این اصطلاحات برام سئوال بود. کارتان خیلی عالی بود.

msa29 تير 1391 00:27

سپاس از مطلب مفیدتون. خیلی وقت بود واسم سئوال بود که معنی این اختصارات چیه؟

نعیم عباسی28 تير 1391 20:47
-0
پاسخ

واقعا دمتون گرم خسته نباشید عالی عالی عالی و کامل

Alireza28 تير 1391 01:29
-0
پاسخ

این اطلاعات واقعا مفید و کاربردی هستند . دست شما و آقای دربندی درد نکنه . موفق باشید

 
Web Analytics