بانک اطلاعات تور , تور لحظه آخری | تور نوروز 93,تور کیش,تور مشهد,تور تایلند,تور دبی,تور مالزی,تور آنتالیا,تور استانبولجزیره زیبای سنتورینی یونان

جزیره سنتورینی (Santorini) که با نام "ترا(Thera)" نیز شناخته می شود در200 کیلومتری کشور یونان در دریای اژه قرار دارد. جمعیت این جزیره کمتر از 15000 نفر می باشد و به خاطر محلی که جزیره واقع شده و رنگ خانه های آن معروف شده است.

جزیره سانتورینی یونان

جزیره سانتورینی یونان

جزیره سانتورینی نمای بسیار زیبایی دارد و از نظر جغرافیایی بی نظیر است که هرکس حداقل یک بار در زندگی اش باید آنرا ببیند علیرغم موج عظیم توریستهایی که در این جزیره ازدحام می کنند. درطول قرنها , یونانیان روستاهایی را بر لبه های تیز آتشفشانهای بلند سانتورینی بنا می کردند. این اجتماعهای فریبنده همراه با نماهای نفس گیراز تخته سنگهای صاف و خلیج آبی عمیق به سانتورینی زیبایی ای می بخشد که همگان را شیفته این منظره ها میسازد. چنانکه امروزه معلوم شده است جزیره سانتورینی در 3500 سال پیش پدید آمده هنگامیکه آتشفشان عظیمی فوران کرده بیشتر قسمتهای جزیره امروزی را به بیرون ریخته است .

جزیره سانتورینی یونان

جزیره سانتورینی یونان

تعدادی از مردم عقیده دارند که ترا ( نام جزیره در آن زمان ) (old thera) شهر افسانه ای گمشده آتلانتیس بوده است. انفجار باعث شده بود که گودال بزرگی در وسط جزیره بوجود آید . این گودال اندکی بعد هنگامیکه آبهای دریای اﮋه به درون آن جریان یافتند به صورت خلیجی درآمد.

جزیره سانتورینی یونان

جزیره سانتورینی یونان

جزیره سنتورینی در اصل یک جزیره آتشفشانی است که در گروه جزایر سایکلد (Cyclades) قرار گرفته است. این جزیره بین جزایر لوس (Los) و آنافی (anfafi) قرار گرفته است. جزیره سنتورینی برای مناظر زیبا و بدیع و دراماتیکش شهرت جهانی دارد به ویژه صحنه غروب خورشید که از این جزیره دیده می شود. این منظره غروب خورشید در منطقه شهری اویا (Oia) به خوبی دیده می شود. در زیر تصویری از غروب خورشید در جزیره سنتورینی به خوبی رویت می شود.

جزیره سانتورینی یونان

جزیره سانتورینی یونان

اما اگر بخواهیم از دیدنی های جزیره سنتورینی صحبت کنیم باید بگوییم سنتورینی یکی از شگفتی های طبیعی بزرگ جهان است و جاذبه اصلی آن چشم انداز و دورنمای دریایی آن از جزیره است. پیکربندی جزیره به صورت تقریبا نیم دایره است که در نتیجه انفجار عظیم آتشفشانی که احتمالا در حدود 1630 سال قبل از میلاد رخ داده است به وجود آمده است، برخی این باورند که این رویداد یعنی رخداد آتشفشان الهام بخش اسطوره آتلانتیس شد.

جزیره سانتورینی یونان

جزیره سانتورینی یونان

آنچه که امروزه جزیر‌ه‌ای با مناظر زیبا به نام سانتورینی را در سرزمین‌های یونان به وجود آورده حاصل فعالیت‌هایی آتشفشانی است که طی سال‌ها صورت گرفته است. جاذبه‌های سنتی این جزیره را خانه‌های سفید با گنبدهایی آبی رنگ تشکیل می‌دهند که بر روی صخره‌های شیب‌دار ساخته شده‌اند. گردشگران می‌توانند با عبور از راه‌های تنگ و باریک به جای مانده از شیارهای آتشفشانی لذتی همیشگی را همراه با احساس قدم نهادن روی گدازه‌های جاری شده از دل اقیانوس تجربه کنند. در این بین، شاخص‌ترین وجهه این جزیره، خاصیت شاعرانه بودن آن است که منجربه جذب زوج‌های جوان به این منطقه شده است

جزیره سانتورینی یونان

جزیره سانتورینی یونان

جزیره سانتورینی یونان

جزیره سانتورینی یونان

جزیره سانتورینی یونان

جزیره سانتورینی یونان

جزیره سانتورینی یونان

جزیره سانتورینی یونان

جزیره سانتورینی یوناننظرات
maral27 دى 1393 19:04

ما که دیدیم خیلی قشنگ بود لذت بردیم جاتون خالی

هومن30 شهريور 1393 12:25

بسیار زیبا وچشم نواز با تشکر از تصاویر زیبایی که انتخاب کردید.

فاطمه20 ارديبهشت 1393 00:23

سلام من مقاله ام در کنفرانسی در سنتورینی پذیرفته شده لطفا برای رفتن به اونجا و هزینه اش راهنماییم کنید

ایزانی12 ارديبهشت 1393 23:11

سلام به لطف خدا جهت حضور در مسابقات قهرمانی کیک بوکسینگ جهان که در این جزیره برگزار خواهد شد 15/02/ارذیبهشت ماه لغایت 24/02/93 به عنوان تیم منتخب کشور عزیزمان در این جزیزه حضور داریم امیدوارم بتوانیم کشورمان را مثل همیشه سرفراز نماییم انشا ا... التماس دعا

مریم24 فروردين 1393 19:52

من برای مراسمی تو سنتورینی دعوتم لطفا برایم توضیح دهید چگونه میشه رفت اونجا و اینکه هزینه هاش به چه صورته؟؟؟

آرزو16 دى 1391 21:15

وای,خیلی قشنگ بود,من که دیونه شدم,واقعا دلم میخواد این جزیره ی خوشگلا ببینم, مرسی از سایتتون

مریم01 دى 1391 17:08

خیلی قشنگه چه فایده ما که باید در حسرت دیدنش باشیم

Web Analytics