خرم آباد - آبشار بیشه

آبشار بیشه یکی از آبشارهای استان لرستان است. این آبشار در دل کوه های زاگرس در شهرستان دورود قرار گرفته است و فاصله آن تا شهر دورود ۳۵ کیلومتر است. این آبشار در کنار راه آهن تهران - خوزستان و در نزدیکی ایستگاه بیشه قرار گرفته است و از این رو پذیرای مسافران نیز می‌باشد . این آبشار با چشم اندازی زیبا یکی از نادرترین و زیباترین آبشارهای استان لرستان است. ارتفاع آبشار ۴۸ متر تا نقطه برخورد با زمین است و ۱۰متر نیز از آنجا تا وصل شدن به رودخانه سزار می‌باشد و عرض تاج آبشار ۲۰ متر می باشد. در بالای آبشار ، روبروی ایستگاه چشمه‌های پر آب متعددی دیده می‌شود که از دل کوه می جوشند و زمزمه کنان از وسط ایستگاه قطار گذشته و آبشار بیشه را تشکیل می دهند.

راه این آبشار از کنار ایستگاه قطار زیر پل راه آهن می گذرد و برای رسیدن به آن باید حدود چند صد متری پیاده روی کرد تا به آبشار رسید و از شهرستان دورود تا بیشه با قطار در حدود ۳۰ دقیقه می‌باشد . هوای خنک و با طراوت، سرسبزی و شادابی کوه های بلند و دلنشین بیشه را به یک منطقه دیدنی و جذاب برای گردشگران تبدیل کرده است . در پایین ایستگاه و در دل درختان بلند جویبارهای صاف و زلال، اقامتگاه‌های چوبی و زیبایی در اختیار بازدید کنندگان قرار می گیرد و مسافران و علاقمندان در آنجا به استراحت می پردازند . علاوه بر این اقامتگاه‌ها مسافران می توانند در پایین آبشار و روبروی ایستگاه چادر برپا نمایند و به استراحت بپردازند .


ثبت‌نام کاربران ورود

برای استفاده از تمامی امکانات سایت { رزرو تور/نوشتن سفرنامه/ افزودن تصاویر/افزودن و ویرایش مطالب راهنمای گردشگری (Wiki) } باید به عضویت وب سایت درآمده تا از همه امکانات استفاده نمایید.


شما میتوانید عکسهای مرتبط با این مکان را به این صفحه بیافزایید. / درباره گالری تصاویر

شما میتوانید این موضوع را ویرایش/تکمیل نمایید. / درباره ویکی

برای ارسال سفرنامه مرتبط با این جاذبه توریستی کلیک نمایید. / درباره سفرنامه


تصاویر راهنمای گردشگری


آبشار بیشه- دورود

آبشار بیشه- دورود / امین شیرپور

امتیاز: ۵ از ۵ ( ۱ امتياز دهنده )