لست سکند: تور لحظه آخری | رزرواسیون هتل، رزرو بلیط هواپیما،تور نوروز 95، تور تایلند, تور دبی, تور مالزی, تور آنتالیا, تور استانبولقلعه ی افسانه ای بالمورال در دل طبیعت زیبای اسکاتلند

30 فروردين 1396 15:00 0 معرفی جاذبه های توریستی

قلعه ی بالمورال به عنوان محل اقامت باشکوه خانواده ی سلطنتی، با ظاهری رویایی و محوطه ای دیدنی سالانه 85000 بازدیدکننده را به خود جذب می کند. این قلعه در ابردینشایر Aberdeenshire نه چندان دورتر از روستای Crathie واقع شده است.

قلعه ی افسانه ای بالمورال در دل طبیعت زیبای اسکاتلند

قلعه ی افسانه ای بالمورال در دل طبیعت زیبای اسکاتلند

قلعه ی افسانه ای بالمورال در دل طبیعت زیبای اسکاتلند

تاریخ قلعه ی بالمورال

این منطقه از زمانی که پادشاه رابرت دوم اسکاتلند تصمیم گرفت برای خود عمارت شکارگاهی بسازد، به عنوان املاکی سلطنتی شناخته می شود. ساختمان های متعدد دیگری در طول قرن ها در این مجموعه ساخته شده اند، اما قلعه ی بالمورال آنگونه که ما امروز شاهد آن هستیم برای شخص ملکه ویکتوریا و بین سال های 1853 و 1855 ساخته شده چرا که املاک اولیه خیلی کوچک بودند. لازم به ذکر است که پرنس آلبرت به شخصه وارد عملیات ساخت و ساز کاخ جدید شد؛ او نه تنها وظیفه ی نظارت بر فعالیت های ساختمانی را به عهده داشت بلکه تا حدودی در نقش طراح المانهای مختلف ساختمان نیز ظاهر شد.

قلعه ی افسانه ای بالمورال در دل طبیعت زیبای اسکاتلند

قلعه ی افسانه ای بالمورال در دل طبیعت زیبای اسکاتلند

معماری قلعه بالمورال

قلعه ی بالمورال یک ساختمان گرانیتی تقریبا بزرگ می باشد که از دو بلوک مجزا تشکیل شده است. در یکی از این بلوک ها اتاق های اصلی قرار گرفته و دیگری به عنوان بخش خدماتی طراحی شده است. برج ساعت این قلعه که در قسمت بالایی آن برج های کوچک دیگری قرار گرفته اند نیز تا حدی یادآور قلعه ی فریزر است. هرچند معماری قلعه برای زمان ساخت آن از مد افتاده تلقی می شده، اما نقشی شاخص در بالا بردن اهمیت فرهنگ ارتفاعات منطقه بازی کرده است.

قلعه ی افسانه ای بالمورال در دل طبیعت زیبای اسکاتلند

بازدید از قلعه ی بالمورال

ملکه ویکتوریا در یادداشت های خود از این قلعه با عنوان «بهشت دوست داشتنی در ارتفاعات» یاد کرده چرا که او مدت زیادی از اوقات خود را در اینجا سپری کرده است. فرزندان ملکه ویکتوریا معمولا به تکمیل کردن سایت اولیه می پرداختند از آن جمله می توان به اضافه شدن باغی رسمی در قسمت جنوبی املاک توسط جرج پنجم و باغ آبی و لبه بندی های گیاهی توسط پرنس فیلیپ در دهه ی پنجاه اشاره نمود. بالمورا از آن زمان تاکنون به عنوان اقامتگاهی سلطنتی باقی مانده و در ماه های تابستان ملکه و خانواده ی او زمان زیادی را در این مکان می گذرانند. برخلاف سایر املاک سلطنتی، این ملک متعلق به تاج و تخت نیست. قلعه ی بالمورال دارای مالکیت خصوصی بوده و از یک نسل به نسل دیگر به ارث رسیده است.

دعوت شدن به قلعه ی بالمورال همواره افتخاری بزرگ بوده است. حتی امپراطور روسیه نیکلاس دوم و امپراطریس الکساندرا نیز در سال 1896 از این مکان بازدید کردند. امروز، باور عمومی این است که دعوت به بالمورال می تواند نشان دهنده ی این باشد که شخص در آینده ارتباطی با خانواده ی سلطنتی پیدا کند همانگونه که خانم های بسیاری از این املاک دیدن کرده و در فاصله ی اندکی با شاهزاده ها و دوک ها ازدواج کرده اند. لیدی دایانا اسپنسر و کیت میدلتون جز آنها بوده اند.

مناطق اطراف قلعه ی بالمورال – باغ های شگفت انگیز و جنگل ها- از سال 1931 به روی بازدید عموم باز هستند، اما اتاق رقص باله تنها مکانی در ساختمان است که عموم می توانند از آن دیدن کنند. فعالیت های متنوعی در محوطه ی این مجموعه قابل انجام هستند که از آن جمله می توان به تورهای پیاده روی همراه با راهنما، سافاری همراه با لندرور، ماهیگیری سالمون و ... اشاره نمود. رویدادهای دو و دوچرخه سواری هر سال در بالمورال اتفاق می افتند. در کل بازدید از این سایت نه تنها می تواند بینشی آموزشی نسبت به تاریخ شیوه ی زندگی سلطنتی بدست دهد، بلکه می تواند لذت انجام فعالیت های هوای باز در محوطه ی خارق العاده ی بالمورال را نیز به بازدیدکنندگان خود ارائه دهد.

قلعه ی افسانه ای بالمورال در دل طبیعت زیبای اسکاتلند

قلعه ی افسانه ای بالمورال در دل طبیعت زیبای اسکاتلند

قلعه ی افسانه ای بالمورال در دل طبیعت زیبای اسکاتلندمنبع : eightthingstodo

نظرات
مرتب سازی نظرات بر اساس:
تعداد نظرات در هر صفحه:
 
Web Analytics